U Valpovu održano županijsko natjecanje u krosu za djevojčice i dječake osnovnih škola

Autor: Marija Ivanković, 29. 10. 2013.

U petak 25.10.2013. učenice OŠ kralja Tomislava Našice i učenici OŠ J. J. Strossmayera Đurđenovac sudjelovali su na županijskom natjecanju u krosu za djevojčice i dječake osnovnih škola. Natjecanje je održano u Športskom parku Valpovo na nogometnom stadionu NK Valpovka.

Organizator natjecanja je bio Školski športski savez osječko-baranjske županije, a domaćin natjecanja je bila Srednja škola Valpovo. Voditelj natjecanja je bio profesor Darko Bošnjak. Natjecanje je otvorio župan Vladimir Šišljagić koji je pozdravio mlade sportaše, njihove voditelje, te im tom prigodom uručio dresove i lopte osnovnim i srednjim školama.  Dobili su ih sportaši iz osnovnih škola Belišće, Valpovo, Petrijevci, Koška, Ladimirevci i Bizovac te iz Srednje škole Valpovo.

Na županijskom natjecanju u krosu za osnovne škole sudjelovalo je 13 ekipa od toga 6 ekipa djevojčica i 7 ekipa dječaka.

Učenice OŠ kralja Tomislava iz Našica osvojile su ekipno 3. mjesto i dobile su pehar i diplomu.

Ekipu su činile:

Marija Vuzem, 6.c,  pojedinačno osvojila 5. mjesto

Ines Katruša, 7.c ,  pojedinačno osvojila 8. mjesto
 Izabela Herman, 7.b pojedinačno osvojila  10. mjesto
 Lea Antunović, 8.d, pojedinačno osvojila  18. mjesto

Ekipu je pripremila učiteljica tjelesne zdravstvene kulture  Đurđica Mašić, a na natjecanje vodio ih je učitelj Marko Žigić.

Ekipa dječaka iz OŠ J. J. Strossmayera Đurđenovac osvojili su 1. mjesto i stekli pravo natjecanja na međužupanijskom natjecanju koje će se održati u Osijeku u trećem mjesecu 2014. godine.

Ekipu su činili:

David Knežević, 8.

Josip Vidaković, 8.

Luka Andrić, 8.

Kristijan Varga, 8.

Ekipu je vodio učitelj Marijan Mikić.

Pehare i diplome natjecateljima je svečano uručio ravnatelj Srednje škole Valpovo Miroslav Kupanovac.

Izvor: Durđica Mašić