Učenici 6.d organizirali humanitarnu akciju „ Škole za Afriku“ i za osobe u potrebi u sklopu festivala „Dani slavonske šume“

Autor: Marija Ivanković, 25. 9. 2013.

U subotu 7.9.2013. u Velikom parku u Našicama u sklopu festivala"Dani slavonske šume", učenici 6.d razreda OŠ kralja Tomislava Našice, razrednica Đurđica Mašić i defektologinja Martina Martinov održali su humanitarnu akciju prikupljanja novčanih  sredstava za UNICEF –ov  projekt „Škole za Afriku" , za kupnju strunjača i didaktičkih pomagala za učenike naše škole s posebnim potrebama i skupljanje plastičnih čepova za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi.

OŠ kralja Tomislava Našice uključena je već petu godinu zaredom u projekt UNICEF-a  „ Škole za Afriku“ i tim novčanim sredstvima pomoć ćemo siromašnoj djeci Afrike i omogućiti besplatno školovanje, kupnju udžbenika, školskog pribora, izgradnju školi, sanitarnih čvorova, vodospremnika…

Na prijedlog učenice Josipe Smrček i ove godine smo nastavili skupljati dobrovoljne priloge za djecu OŠ kralja Tomislava Našice s posebnim potreba za kupnju didaktičkih pomagala i strunjača, kako bi pomogli  učenicima  odgojne obrazovne skupine naše škole koji koriste samo jednu učionicu. Želimo im omogućiti što lakše i ugodnije školovanje  na taj način da im opremimo  učionice sa strunjačama, didaktičkim pomagalima, igračkama…  kako bi  razvijali motoriku, koncentraciju i koja  će im pomoći  da dobiju  kvalitetniji odgoj i obrazovanje. Didaktička sredstava su nužna kako bi  prema svojim individualnim mogućnostima usvojili znanja i vještine.

Na prijedlog Dore Hanižjar imali smo humanitarnu akciju skupljanja plastičnih čepova za reciklažu. Plastične čepove skupljali smo za  Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske u Čakovcu, za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi. Na Radio Našice dali smo obavijest za građene Našica da ćemo skupljati plastične čepove , neka ih donesu u Veliki park i da ih mogu ostaviti u označenim kutijama koje smo postavili na pojedina mjestima.

Dora je zajedno s drugim učenicima stavljala plakate u Velikom parku o našoj akciji i išli su od štanda do štanda obavijestiti građane da plastične čepove mogu stavljati u označene kutije.

Dora je dala intervju na Radio Našice o skupljanju plastičnih čepova i obavijestila građane Našica da mogu donijeti plastične čepove u OŠ kralja Tomislava Našice sve do kraja petog mjeseca.

Ovu akciju radimo u suradnji s učiteljicom informatike Marijom Ivanković.

Josipa Smrček i ostali učenici proveli su projekt  „SPORTOM PROTIV NASILJA“  i  „SPORTOM DO ZDRAVLJA“  pod nazivom "Vježbajmo zajedno 15 minuta na dan".  Učenice su na pozornici uz glazbu radile vježbe, a odrasli i djeca zajedno su vježbali s učenicima. S tim projektom htjeli smo djecu i odrasle  potaknuti da se što više bave sportskim aktivnostima, na  takav način očuvaju zdravlje, i da se što više bave sportom i bore protiv nasilja.

U ovim humanitarnim akcijama sudjelovali su mali humanitarci: Josipa Smrček, Dora Hanižjar, Katarina Kruljac, Ivana Keglević, Mia Stojaković, Emanuela Tudja,, Matej Mandić, Roberta Zahirović, Ana Flegar, Melissa Pohlmann i Lorena Šarić, 7c.

Ova humanitarna akcija održava se već tradicionalno po peti u sklopu festivala, a ovom prilikom htjeli bi se zahvaliti svim građanima Našica i okolice koji su nam pomogli dobrovoljnim prilogom, gradonačelniku Krešimiru Žagaru koji nas je posjetio na našem štandu,Turističkoj zajednici grada Našica i predsjedniku Srečku Perkoviću, predsjedniku Josipu Staniću  ŠRD „ Šaran Našice“, roditeljima i Mislavu Mašiću.

Izvor: Đurđica Mašić