Učenici 6.d razreda posjetili djecu s posebnim potrebama u OŠ J. J. Strossmayera Đurđenovac

Autor: Marija Ivanković, 23. 9. 2013.

Učenici 6.d razreda, razrednica Đurđica Mašić i asistentica Valerija Koprivnjak iz OŠ kralja Tomislava Našice posjetili su povodom obilježavanja volonterstva djecu s posebnim potrebama u OŠ  J. J. Strossmayera u Đurđenovcu.

Josipa, Ana, Ivo, Matej, Lea, Marija i učiteljica  Zdenka Mihaljević srdačno su nas dočekali i pozdravili.

Predsjednica razreda Josipa  Smrček pozdravila je u ime razreda naše drage prijatelje i rekla da smo im donijeli poklone.

Poklone su uručili: Ivana Keglević svoj crtež s motivom dvorca Pejačević,  Emanuela Tudja jabuke, Matej Mandić knjigu, plišanu igračku, a Dora Hanižjar likovnu mapu, kekse i bombone. Djeca su se zahvalila na  poklonima i bili su sretni i radosni .

Učenici su priredili mali prigodan program u kojem su svi sudjelovali: Emanuela Tudja recitirala je pjesmu „ Djeca nasmijana“, Katarina Kruljac „Jesen“, Josipa Smrček, Emanuela Tudja, Dora Hanižjar, Katarina Kruljac, Ana Flegar, Ivana Keglević, Matej Mandić, Ana Moguš, Melissa Pohlmann, Oliver Posavec, Mia Stojaković, Marija Štuka, Roberta Zahirović, Helena Neziraj pjevali su pjesme:“ Minka“, „Pikuša“ , „Čujem ritam „ i pjesmu „Dajemo ti slavu“ koju su otpjevali i otplesali zajedno s djecom s posebnim potrebama.

Bili su veoma sretni te su nas počastili keksima i sokovima.

Poslije smo se družili, pravili kuće, dvorce od ledo kocaka, imali smo likovnu radionicu gdje su djeca  crtala motiv jeseni, pričali,  pjevali i plesali. Likovne radove  ostavili smo djeci za uspomenu, a Dora Hanižjar je napisala imena svih učenika koji su bili u posjeti.

Vrijeme nam je brzo prošlo. Na kraju posjeta poklonili su nam igračku, slatkiše, likovne radove s potpisima…

Na rastanku zajednički smo otpjevali i otplesali pjesmu „Kad si sretan“. Dogovorili smo se da ćemo se nastaviti družiti i surađivati.

Zahvaljujemo se zapovjedniku DVD - a Zvonku Ljubljanoviću koji nam je omogućio prijevoz, vatrogascu Marijanu Gajskom  koji nas je kombijem i Zoranu Mašiću  autom prevezli do OŠ J. J. Strossmayera Đurđenovac.

Izvor: Đurđica Mašić