Učenici 6. d razreda OŠ kralja Tomislava Našice posjetili Obiteljski dom za starije i nemoćne osobe u Makloševcu

Autor: Marija Ivanković, 23. 9. 2013.

U četvrtak 19.9.2013. godine učenici 6.d razreda, zajedno s razrednicom Đurđicom Mašić i vjeroučiteljicom Zrinkom Martinović iz OŠ kralja Tomislava Našice posjetili su Obiteljski dom za starije i nemoćne osobe u Makloševcu.

Pred Obiteljskim domom za starije i nemoćne  osobe dočekala nas je predstavnica obiteljskog doma psihologinja Biljana Matijašević Kovačević. Pozdravila je i rekla par riječi o domu: „ Otvorenje doma je bilo u mjesecu svibnju ove godine, a odlučili smo se na taj korak zato što na području grada Našica nema niti jedan dom za starije i nemoćne. Dom je lijepo uređen i opremljen po najvišim standardima. U domu je zaposlena medicinska sestra, njegovateljice i kuharica. Trenutačno u domu ima šest korisnika doma  i trudimo se  pružiti najbolju uslugu, skrb i njegu. Dom je okružen lijepom prirodom gdje se korisnici doma mogu družiti, šetati i boraviti u  dvorištu na svježem zraku. U zajedničkoj prostoriji bave se raznim aktivnostima, čitaju  knjige, gledaju televizor, igraju rane društvene igre, slažu puzle…“

Predsjednica  6.d  razreda Josipa Smrček pozdravila je sve prisutne i rekla par riječi o svom razredu. Naglasila je da se bavimo humanitarnim radom, pomažemo osobama u potrebi i da smo ih došli posjetiti, vidjeti kako žive, što rade, kako provode dane u prekrasnom uređenom domu.

Učenici su pripremili mali prigodni program koji se sastojao od recitacija i pjesmama. Program je vodila i napisala konferansu Emanuela Tudja. Katarina Kruljac je recitirala pjesmu „Jesen“,  a Emanuela Tudja „ Djeca nasmijana“. Poslije su svi učenici zajedno otpjevali pjesme: „ Minka“, „ Pikuša“, „Čujem ritam“  i „ Kad si sretan“ . S  učiteljicom Zrinkom Martinović iz vjeronauka učenici su otpjevali pjesmu „ Dajemo ti slavu“.

Sve prisutne oduševio je program i psihologinja Biljana Matijašević Kovačević se zahvalila na lijepom programu u ime korisnika doma i darivala učenike i učitelje slatkišima.

Učenici su također darivali korisnike doma i poklonili: mapu za crtanje, slatkiše, jabuke, cvijet, knjigu i sliku dvorca Pejačević koju je nacrtala Ivana Keglević.

Predstavnica doma se zahvalila na poklonima i pozvala učenike i učitelje na kolače, sokove i na druženje.

Na odlasku Emanuela Tudja i razrednica Đurđica Mašić zahvalile se u ime razreda na lijepom prijemu, druženju i dogovorili se za buduću suradnju.

Zahvaljujemo se na suradnji zapovjedniku DVD-a Našice Zvonku Ljubljanoviću koji nam je osigurao prijevoz i vatrogascima Vukoviću Silviju i Branku Kardumu koji su nas prevezli do Obiteljskog doma za starije i nemoćne.

Izvor: Đurđica Mašić