8. otvoreno prvenstvo Hrvatske u karateu – Split

Autor: Marija Ivanković, 21. 11. 2008.

Učenici OŠ kralja Tomislava i ujedno članovi Karate kluba «Nexe» na 8. otvorenom prvenstvu Hrvatske u karateu – Split,  25. listopada 2008., osvojili su jednu zlatnu i dvije brončane medalje  te dva četvrta mjesta. Učenica 5.a razreda, Matea Ivić osvojila je zlatnu  medalju u borbama. Vjekoslav Radan, učenik 6.a razreda  osvojio  je brončanu medalju u borbama  kao i učenica 5.b razreda Tijana Đurđević. Treba napomenuti kako je također hvalevrijedno zasluženo 4. mjesto u borbama  na tom državnom natjecanju koje su osvojili učenik 7.a razreda Amadej Korbar i 6. a razreda  Domagoj Pintarić.
Našim karatašima čestitamo na zasluženim nagradama i želimo im i nadalje  uspjeh  u svim narednim natjecanjima.

Matea Ivić izjavljuje:
«Sretna sam što sam osvojila  zlatnu medalju. Malo me smetalo što su suci bili nepravedni, ali sam svejedno pobjedila. Zahvaljujem organizatorima  i donatorima ( Zajednica športskih udruga grada Našica i Gradsko poglavarstvo grada Našica) koji su nam  pomogli  da idemo na put u Split.»

Tijana Đurđević:
«Sretna sam što sam osvojila brončanu medalju. Konkurencija je bila jaka. Žalosna sam što suci nisu dobro sudili. Zahvaljujem svima koji su nam omogućili da idemo i pokažemo što smo naučili uz našeg trenera Zdenka Minarika.»

Vjekoslav Radan:
«Sretan sam što sam osvojio brončanu medalju i što sam uopće išao na 8. državno natjecanje u karateu. Posebno zahvaljujem našem treneru Zdeku Minariku koji  nas je naučio karate vještinama i tehnikama borbe.  Nisam baš zadovoljan sucima jer  nisu bili pravedni svaki put.»

Izvor: Đurđica Zailac