Učenici 5.d razreda sudjelovali na Biciklijadi Našice 2013. s projektom „Sportom protiv nasilja“ i „Sportom do zdravlja“

Autor: Blaženka Kovač, 24. 5. 2013.

U subotu 18.05.2013. u Našicama održana je po  prvi put BICIKLIJADA NAŠICE 2013. u centru grada Našica u organizaciji Savjeta mladih Grada Našica i Hrvatskog centara mladih. Glavni pokrovitelj biciklijade je bio Grad Našice, a medijski pokrovitelj Radio Našice. Učenici 5. d razreda Josipa Smrček, Dora Hanižjar, Katarina Kruljac i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice sudjelovali su s projektom       „ Sportom protiv nasilja“  i „ Sportom do zdravlja“.

Na Biciklijadi Našice 2013. sudjelovalo je oko 70 -ak  rekreativnih biciklista. Biciklijada je bila rekreativnog karaktera, a sudionici su bili raznih dobnih skupina, od 7 do 57 godina. Prije rekreativne  vožnje sudionici biciklijade dobili su startne brojeve.

Biciklijadu je otvorio predsjednik Savjeta mladih Grada Našica Ivan Keglević koji se svima zahvalio na dolasku i poželio im sretnu vožnju, te iskazao zadovoljstvo velikim odazivom i rekao da je cilj biciklijade razvijanje sportsko-rekreacijskih aktivnosti kod svih građana. Našica i okolice.

Prije starta svi sudionici prve  Bicikljade Našice 2013. napravili su zajedničku sliku za uspomenu i to s projektom učenika 5.d razreda  i razrednice Đurđice Mašić „ Sportom protiv nasilja „ i „ Sportom do zdravlja“.

Biciklisti su se vozili od centra grada kroz Radićevu ulicu, Markovac Našički, Strossmayerovu  ulicu i povratak u centar grada.

Bicilkijada je prošla uspješno i svi sudionici su došli na cilj.

Svaki sudionik biciklijade  poslije vožnje dobio je osvježavajuće piće, uživali su u dobroj glazbi i  nastavili se družiti.

Glavni organizator biciklijade predsjednik  Savjeta mladih Grada Našica Ivan Keglević i  Jelena Galić izvlačili su brojeve biciklista koji su sudjelovali u ovoj rekreativnoj vožnji i podijelili 30 besplatnih vožnji katingom, koje je osigurao pokrovitelj Grad Našice i gradonačelnik Krešimir Žagar, u organizaciji Karting klub „ Đurdan“ iz Beljevine. Djeca, odrasli i gradonačelnik uživali su u adrenalinskoj vožnji kartingom.

Predsjednika Savjeta mladih Grada Našica Ivana Keglevića se zahvalio i rekao: „Ovim putem Savjeta mladih Grada Našica zahvaljuje se gradu Našicama na pomoći i pokroviteljstvu biciklijade koja ne bi uspjela bez dobrih ljudi koji razumiju potrebe mladih, i potrebu za sportom i rekreacijom. Zahvalili bi se i medijskom pokrovitelju „Radio Našice“ koji su pomogli da se glas biciklijade daleko čuje. Zahvalili bi se udruzi „Fizioterapeut“ koja nas je podržala na biciklijadi, moto klubu „Racing“ i dečkima iz kluba koji su nas na biciklima došli podržati, karting klubu „Đurdan“ na odlično postavljenoj karting stazi, gospođi Đurđici Mašić koja je okupila i povela osnovnoškolce na biciklijadu i tim putem promovirala akciju „Sportom protiv nasilja“  i  „Sportom do zdravlja“,  i naravno, zahvaljujemo se svima Vama koji ste odvojili vremena i odlučili se provozati gradom i na taj način učiniti nešto dobro za sebe i druge. Nadamo se da će se održavanje biciklijade nastaviti i dalje i da ćemo u tome zajedno s Vama stvoriti zdravu tradiciju u našem lijepom gradu Našicama.‟

Jelena Galić je na kraju rekla: „ Bilo je odlično danas!  70 biciklista je odvozilo rutu i hvala još jednom svima,Gradu Našicama, posebno prof. Mašić i njenim učenicima iz 5.d razreda koji su sudjelovali sa svojim  projektom „ Sportom protiv nasilja“, „ Sportom do zdravlja“ i s drugim učenicima iz Osnovne škole  kralja Tomislava Našice koji su sudjelovali  na biciklijadi, MK Racing-u i naravno Kartin klubu "Đurdan"!

Izvor: Đurđica Mašić