Projekt UČIMO –ČITAMO-STVARAMO održan je u 3 a. razredu OŠ kralja Tomislava Našice

Autor: Marija Ivanković, 21. 5. 2013.

Učenici  3.a razreda i učiteljica Ljiljana Kubaša s radošću su dočekali  realizaciju Projekta UČIMO-ČITAMO-STVARAMO!

Zajedno s učenicima, učiteljica  Ljiljana Kubaša, obrađivala  je na satu hrvatskog jezika tekst: „Proljetna radost“ autorice Nade Mihoković –Kumrić pri čemu je koristila glumu na nastavi. Učenici su to vrlo dobro prihvatili.

S pedagoginjom  Đurđicom Zailac odradili  su radionicu : „Alat za popravak svijeta“  .

Origami su tehnikom s učiteljicom  izrađivali tulipane, jaglace i proljetni buket.

S pedagoginjom su radili visibabe u kombinaciji plastelin, plastificirana žica i sjemenke bundeve te bubamare origami tehnikom.

U svemu nam je pomagala pedagoginja- pripravnica Ivana Šteković i asistentica u nastavi Senka Ćulibrk.

Radili smo vježbe Brain Gym-a i slušali prigodne skladbe posvećene proljeću .

Učenici su u svojim evaluacijama  komentirali da bi i sebi i voditeljicama dali ocjenu odličan.

Sebi su uglavnom dali ocjenu odličan i poneku ocjenu vrlo dobar.

Najviše im se svidjelo u Projektu  izrada , tulipana, visibaba, bubamara,jaglaca, gluma. Nekima općenito što su radili plastelinom.

Nekima se svidjela radionica u kojoj su crtali izume, stripove.

Neki su naveli da bi željeli promijeniti da su mogli crtati robote, čudovišta, vanzemaljce.

Neki bi promijenili da idu van. Jedan učenik bi volio da su se umjesto visibaba radili jaglaci od gline, kao i ptica od gline. Dva se učenika nisu svidjele visibabe.

Učiteljica je imala svoju evaluaciju. Najviše joj se svidjela izrada cvijeća origami tehnikom. Kaže da bi željela promijeniti da se projekt realizira u neko drugo godišnje doba.

Izvor: Đurđica Zailac