45. obljetnica Društva pedagoga fizičke kulture Grada Našica – učitelji za svoj rad dobili Priznanja i OŠ kralja Tomislava Zahvalnicu

Autor: Blaženka Kovač, 21. 5. 2013.

U subotu 11. svibnja 2013. godine u prostorijama Osnovne škole Dore Pejačević u Našicama,  održana je redovna godišnja skupština Društva pedagoga fizičke kulture Grada Našica. Nakon redovne skupštine  održana je svečana sjednica Društva pedagoga fizičke kulture Grada Našica povodom proslave 45. obljetnice postojanja i rada toga Društva. Priznanje za rad i doprinos razvoju tjelesne i zdravstvene kulture dobila je učiteljica Đurđica Mašić i učitelj tjelesne zdravstvena kulture u mirovini Milan Njegovan. Zahvalnicu je dobila OŠ kralja Tomislava  Našice, ravnateljica Vlatka Zahirović.

Redovnu godišnju skupštinu vodio je predsjednik Društva profesor Vilim Bosak, tajnik Društva profesor Mario Gajski, Dragutin Malek, Dražen Turza, a bili su prisutni još i profesori tjelesne zdravstvene kulture Đurđica Mašić, Ivan Hideg, Blaženka Kapetanović, Nikola Čalić, Borislav Nikolić, Snježana Kosić, Slađana Mihalj, Marko Žigić, Kruljac Mirko, Birovljević Ana i Stjepan Ostroški.

Nakon redovne godišnje skupštine, a pod pokroviteljstvom Grada Našica, održana je svečana sjednica Društva pedagoga fizičke kulture Grada Našica. Sjednici su, uz članove društva, prisustvovali i gosti: gradonačelnik mr. Krešimir Žagar, ravnateljica OŠ kralja Tomislava Vlatka Zahirović, ravnatelj Srednje škole Isidora Kršnjavoga Željko Filjak, Josip Pavlus, predsjednik Športske zajednice Grada Našica te bivši članovi profesor Željko Holer i učiteljica u mirovini Marija Holer iz Virovitice, osnivač i počasni član  Društva Ljubica Žmegač iz Zagreba.

Prisutne članove i goste pozdravio je predsjednik profesor Vilim Bosak, Dragutin Malek, a o 45 godina rada i djelovanja Društva govorio je profesor Nikola Čalić.

„Društvo pedagoga fizičke kulture osnovano je 14. siječnja 1968. godine u školskoj godini 1967./ 1968. Osnivači Društva su: Nikola Čalić, Dragutin Blažević, Zlatko Žitnjak, Stevo Bunjevac, Franjo Fujs, Dragutin Malek, Ivan Hideg, Ljubica Veček, Dragan Matijević i Ljubica Žmegač. a osim njih bili su još Ivan Tudić, Anđelko Dumančić i Zdravko Fabijanac. Za prvog predsjednika je izabran najstariji član Nikola Čalić, a za potpredsjednika je izabran Dragutin Malek, tajnik Ljubica Veček, blagajnik Dragutin Blažević. Članovi Upravnog odbora bili su : Zlatko Žitnjak, Stevo Bunjevac i Ljubica Žmegač.
Društvo je u svom programu imalo različite programe tijekom školske godine; u zimskom dijelu djeca su išla na skijanje, sanjkanje u Granice, Jankovac, Veliku, na Taru, Bosanski Petrovac, Čehoslovačku, Jahorinu, Bjelašnicu, Poljsku, Italiju, Kopaonik, Tolminu i na kraju iza dvorca u Našicama.
Preko ljetnih praznika djeca su išla u školu plivanja. prva škola plivanja i logorovanje je održano u Velikoj 1977. godine i to OŠ iz Feričanaca, a vodio ju je učitelj Stevo Bunjevac, a poslije toga 1978. godine išli su Dragutin Malek, Franjo Fujs, Ivan Tudić. Škola plivanja se održavala sve do 1981 godine. Nakon toga djeca od 1982. godine pa sve do 1989. godine djeca idu na more u Marini OŠ iz Našica,   u Vinišću  OŠ Feričanci. 1990. godine škola plivanja je održana u Rijeci i Omišlju, a 1995. u  Baškoj  u organizaciji Crvenog križa. Za učitelje bili su organizirani seminari u skijanju i plivanju. 1984. godine učitelji idu na Olimpijske igre u Sarajevo, 1985. godine Skijaški kup na Jahorinu, Nevoljaš kod Požege. Imali smo zajedničke izlete, druženja i još mnogih drugih aktivnosti od natjecanja učenika .
 Na završetku sjednice, predsjednik Društva Vilim Bosak i tajnik Mario Gajski  svečano su uručili Priznanja povodom 45 godina od osnutka Društva od 1968. do 2013.  godine, za izniman doprinos u radu Društva, edukaciju i razvoj sporta u gradu i šire, i to osnivačima: Nikoli Čaliću, Ljubici Žmegač, Dragutinu Maleku, Dragutinu Blaževiću i Anđelku Dumančiću.

Priznanja su dobili profesori i predsjednici Društva za 45 godina rada u društvu, edukaciju i razvoj sporta u gradu Našicama i šire: Mirko Kruljac, Đurđica Mašić, Ivan Hideg, Blaženka Kapetanović, Vilim Bosak, Milan Njegovan i Zvonko Herceg.

Zahvalnicu je dobio gradonačelnik Krežimir Žagar, Grad Našice i predsjednik Športske zajednice Grada Našica Josip Pavlus za 45 godina  od osnutka Društva za iznimnu suradnju i podršku u radu. Zahvalnicu su dobili ravnatelji svih škola za iznimnu suradnju i pomicanje  sporta u školi i šire: OŠ kralja Tomislava Našice Vlatka Zahirović, OŠ Dore Pejačević Slavica Zrilić; umjesto nje Zahvalnicu je primio Mario Gajski, i ravnatelj SŠ Isidora Kršnjavoga Našice Željko Filjak.

Svi gosti zahvalili su se na uručenim zahvalnicama i poželjeli su puno uspjeha u daljnjem radu Društva. Po završetku svečane sjednice druženje je nastavljeno uz prigodan domjenak. “

Zahvaljujemo Gradu Našicama i gradonačelniku Krešimiru Žagaru koji nam je osigurao priznanja i zahvalnice.

Izvor: Đurđica Mašić
IZVJESTAJ_O_RADU_DPFK_GRADA_NASICE_U_POVODU_(1).pdf (264.63 KB)