Učenike 5.d razreda posjetio je gradonačelnik Grada Našica Krešimir Žagar

Autor: Blaženka Kovač, 17. 5. 2013.

U utorak 7. 5. 2013. pod satom razrednog odjela učenike 5.d razreda i razrednicu Đurđicu Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice posjetio je gradonačelnik Grada Našica Krešimir Žagar. Povod njegovoj posjeti bile su akcije i aktivnosti koje učenici provode tijekom cijele školske godine od  humanitarnog rada, eko projekata, promicanja tolerancije i života bez nasilja u našem gradu i šire.

Učenike 5.d razreda i razrednicu Đurđicu Mašić svojim posjetom iznenadio je gradonačelnik Krešimir Žagar i poklonio majice, čokolade zbog toga što su aktivan razred i što provode  razne akcije i aktivnosti  tijekom ove školske godine.

Pozdravio je razred i rekao im je razlog zbog čega je nenajavljen došao.  Želio ih je iznenaditi i darovati 16 vrijednih učenika koji sudjeluju u raznim akcijama i aktivnostima, kako bi im poklonio majice koje će moći nositi u svim svojim sljedećim aktivnostima, u kojima  im je od srca zaželio što više uspjeha, a to su: Josipa Smrček,  Dora Hanižjar, Ivana Keglević, Emanuela Tudja, Katarina Kruljac Ana Moguš,  Melissa Pohlmann, Ana Moguš, Roberta Zahirović, Mia Stojaković, , Matej Mandić, Ivan Mihaljević, Oliver Posavec, Marija Štuka, Helena Neziraj i Đurđica Kovačević.

Učenici su se predstavili gradonačelniku i ispričali nekoliko pojedinosti o sebi.

Također su pričali o raznim akcijama i aktivnostima u kojima su sudjelovali: humanitarnim akcijama, Marijinim obrocima, Danima slavonskih šuma-prikupljali dobrovoljne priloge za Škole za Afriku i za ljude u potrebi, ispred robne kuće prodavali su voće i povrće, kolače, pekarske proizvode za siromašnu djecu Afrike i za osobe u potrebi, u školi su sakupljali hranu i odjeću, nosili je u Caritas i Crveni križ Našice, poklonili hranu i higijenske potrepštine jednoj obitelji koja ima puno djece i čija djeca idu u našu školu, poklonili smo novce za bolesno dijete koje boluje od celebralne paralize, dijete koje ima oštećen sluh i za ljude s posebnim potrebama. Povodom Uskrsa sudjelovali su u humanitarnoj akciji „SLIKA ZA ŽIVOT „  koju organiziraju Franjevačka mladež – Frama Našice i Udruga za kulturu življenja – DarNa s ciljem prikupljanja novca za Udrugu „ Jak kao Jakov“ koja brine o oboljeloj djeci od malignih bolesti i financijski pomaže obiteljima oboljele djece. Školskoj i gradskoj knjižnici smo poklonili knjige. Sudjelovali u eko aktivnostima, proveli svoje projekte ''Sportom do zdravlja'' i ''Sportom protiv nasilja'' u svim školskim sportskim natjecanjima: odbojci, šahu, nogometu, gimnastici, streljaštvu i rukometu, brinuli se o ekologiji-stare baterije odnijeli smo u spremnik u školsku knjižnicu, prikupljali stari papir. Prikupili smo oko 1000 kg i osvojili 2. mjesto u školi. Sudjelovali smo na različitim natječajima, natječaj Eko – fotka 2013. i još mnogo drugih aktivnosti.

Josipa Smrček i gradonačelnik dali su intervju, portalu nasice.com Ivanu Ćosiću i za radio Našice Asji Kurilj.
„Ova djeca su vrlo skromna, sve što rade, rade iz ljubavi i ne očekuju nikakvu zahvalu, a kamoli poklone. Stoga im je ovo bilo iznenađenje, dobili su slatkiše i majice, koje mogu nositi u svim svojim sljedećim akcijama i aktivnostima, kojih im od srca želim što više sa što više uspjeha,“ – poručio je gradonačelnik Žagar, pritom se duhovito ispričavši roditeljima što djeci donosi slatkiše, ali to je ono što djeca vole, a i zaslužili su.
Predsjednica 5.d razreda Josipa Smrček objasnila je čime se to zapravo bavi njen razred u svojim humanitarnim akcijama: „Skupljamo novce za bolesne i potrebite. Tijekom Dana slavonskih šuma i ispred robne kuće prikupljali smo novce za UNICEF, za djecu u Africi. Na nivou škole skupljali smo novce, odjeći i hranu za jednu potrebitu obitelj s puno djece, za Crveni križ itd. U školi pokušavamo projektima „Sportom protiv nasilja“ i „Sportom do zdravlja“ odvući djecu od nasilja, da ne puše, ne piju te da se bave raznim sportovima i idu na različita školska predavanja koja mi održavamo. Mi smatramo da je naša razrednica najbolja na svijetu, jer se nitko drugi ne bavi tolikim humanitarnim akcijama kao ona.“ Josipa se također od srca i u ime cijelog razreda zahvalila gradonačelniku na lijepim poklonima.“

Emanuela Tudja, učenica 5.d razreda je recitirala gradonačelniku  tekst Side Košutić ''Djeca nasmijana'' s kojim je nastupala na međuopćinskom natjecanju LIDRANO, a mentor joj je bila učiteljica Tanja Majdandžić. Gradonačelnik je bio oduševljen izvedbom recitacije i pohvalio je Emanuelu.

Ivana Keglević poklonila je gradonačelniku svoj crtež s motivom dvorca Pejačević za uspomenu na ovaj divan susret.

Katarina Kruljac je predala zajedničku sliku 5.d razreda ispred dvorca za dugo sjećanje.

Dora Hanižjar je poklonila zajedničku sliku 5.d razreda s projektima ''Sportom do zdravlja'' i ''Sportom protiv nasilja''.

Učenici su bili oduševljeni majicama koje ima je poklonio gradonačelnik od ''Savjetovališta Luka Ritz'', učenici surađuju sa Savjetovalištem i gospođom Suzanom Ritz. Na taj način kupnjom majica pomažu radu Savjetovališta.

Zahvaljujemo gradonačelniku na lijepim poklonima,  majice ćemo ubuduće nositi na svim našim aktivnostima.
Dugo ćemo pamtiti ovo lijepo iznenađenje.

Izvor: Emanuela Tudja