Naših prvih deset godina

Autor: Blaženka Kovač, 15. 5. 2013.

U petak 10. svibnja Osnovna škola kralja Tomislava proslavila je 10. obljetnicu osnutka. Svečani program obilježavanja započeo je u 11 sati himnom školskoga zbora pod vodstvom učitelja Dubravka Pernickoga te pozdravnim govorom ravnateljice Vlatke Zahirović.

Obratila se svim prisutnima, mnoštvu uglednih gostiju, suradnicima škole, bivšim i sadašnjim djelatnicima te predstavnicima Grada, lokalnih službi, institucija i udruga izrazivši ponos i zadovoljstvo suradnjom, dosadašnjim radom škole te posebice njezinim uspjesima.

Okupljenima su se obratili i gradonačelnik Našica Krešimir Žagar, prvi ravnatelj škole Ivan Đurinović te ravnateljica OŠ Dore Pejačević Slavica Zrilić. U posebnom dijelu svečanoga obilježavanja predstavljena je Spomenica škole, jedinstveni dokument nastao upravo za ovu priliku, a sadrži cjelokupni pregled rada i aktivnosti škole tijekom proteklih deset godina. Spomenicu je predstavila profesorica hrvatskoga jezika Vesna Kovačević Tomić, a uredništvo čine: Vlatka Zahirović, Ivana Ostrički, Ana Kuric, Iva Ramljak, Đurđica Zailac, Brankica Pavić, Ana Marošević i Đurđica Mašić.

Uslijedilo je razgledavanje izložbe radova i prezentacija projekata vrijednih učenika i učiteljica škole koji su nastajali tijekom godina i na najbolji način odražavaju posebnost, angažiranost, jedinstvenost i vrijednost rada učenika i djelatnika OŠ kralja Tomislava. Program je završen svečanim domjenkom za sve uzvanike.
Čestitamo učenicima i djelatnicima naše škole njihovih prvih deset uspješnih godina i želimo im još uspješniju budućnost.

Izvor: Novinarska skupina