Učenici naše škole sudjelovali na natjecanju u graničaru, cageballu, freestyle nogometu i najsnažniji udarac nogom

Autor: Blaženka Kovač, 13. 5. 2013.

U Našicama 26.4.2013. godine u centru grada organizirano je natjecanje u graničaru za učenike razredne nastave i cageball, freestyle nogomet, najjači udarac za učenike od 5. do 8. razreda osnovne škole u organizaciji Coca-Cola CUP- a je kao uvod u 17. Sportske igre mladih, koje imaju cilj da osvijestiti djecu i mlade o važnosti bavljenja sportom i redovite tjelesne aktivnosti u borbi protiv pretilosti i postizanju dobre tjelesne forme i zdravlja. Sudjelovale su tri škole i to OŠ kralja Tomislava iz Našica, OŠ Dore Pejačević iz Našica te OŠ Ivana Brnjika Slovaka iz Jelisavca.

Tijekom mjeseca travnja i svibnja održat će se ovakva natjecanja na trgovima u dvadeset četiri hrvatska grada i okupit će djecu od 12 do 15 godina u organizaciji Coca Cola CUP- a, a označava uvod u  17. Sportske igre mladih koje će se održati u Splitu. Nakon Đakova, Belišća i Belog Manastira natjecanje je održano i u Našicama na središnjem gradskom trgu dr. Franje Tuđmana. Okupilo se oko 800 djece iz OŠ kralja Tomislava  i  OŠ Dore Pejačević iz Našica te  iz OŠ Ivana Brnjika Slovaka iz Jelisavca, bilo je 200-njak natjecatelja, nisu izostali ni navijači. Na taj način Coca–Cola Cup će na trgovima 24 hrvatska grada okupiti djecu od 12 do 15 godina kako bi ih animiralo za sudjelovanje na 17. Sportskim igrama mladih koje su prošle godine okupile 83.374 natjecatelja, a ovog se ljeta očekuje se i veći broj natjecatelja. Osnovni je cilj Coca-Cola Cup - a osvijestiti djecu i mlade o važnosti bavljenja sportom i redovite tjelesne aktivnosti u borbi protiv pretilosti i postizanju dobre tjelesne forme i zdravlja.
Glavni organizator ovog natjecanja u Našicama je predsjednik Sportske zajednice grada Našica gospodin Josip Pavlus u suradnji s Gradom Našica, gradonačelnikom Krešimirom Žagarom i osnovnim školama. Na natjecanju je bio prisutan glavni organizator i izvršni direktor Sportskih igara mladih gospodin Tihomir Gudić.

Gradonačelnik Našica Krešimir Žagar otvorio je natjecanje u cageballu tako da je izveo početni udarac u nadmetanju malih nogometaša u kavezu.

Sudjelovalo je 32 ekipe u cageballu:  12 ekipa iz OŠ kralja Tomislava Našice, voditelj Marko Žigić, 12 ekipa iz OŠ Dore Pejačević, voditelj Mirko Kruljac i 8 ekipa iz OŠ Ivana Brnjika Slovaka iz Jelisavca, voditelj Milenko Krolo.

Od 32 ekipe u cageballu 1. mjesto osvojila je ekipa „Bipsići“ OŠ Dora Pejačević Našice.

Drugo mjesto osvojila je ekipa „Borussia München”iz  OŠ Kralja Tomislava Našice koju su činili Domagoj Koprivčić, 8.c, Dinko Baričević, 8.b Borna Buha, 7.a  i Leon Rinčić, iz 7.a. razreda.

U žongliranju loptom briljirao je učenik osmog razreda OŠ kralja Tomislava Našice Sven Suk, koji je udarao loptu 140 puta.

Neizvjesno je bilo u natjecanju za najjači udarac, učenik osmog razreda Hrvoje Poljaković i Dinko Bakičević postigli su isti rezultat, no prvi je odnio pobjedu zahvaljujući pobjedi u razigravanju, lopta koju je udario letjela je brzinom od 56 kilometara na sat.

U organizaciji natjecanja bili su: učitelj Marko Žigić iz Osnovne škole kralja Tomislava Našice, učitelj Mirko Kruljac, Mario Gajski iz OŠ Dore Pejačević Našice, Milenko Krolo iz OŠ  Ivana Brnjika Slovaka iz Jelisavca.
Našu školu predstavljali su učenici 4.a razreda zajedno s učiteljicom Snježanom Mataijom.

Prvo mjesto u graničaru osvojila je ekipa „ Bistrooki“ iz OŠ Ivana Brnjika Slovaka iz Jelisavca zajedno sa svojom učiteljicom Svjetlanom Pavić koji su stekli pravo natjecanja na završnici u Splitu na Sportskim igrama mladih koje će se održati tijekom ljeta.

Drugo mjesto osvojila je druga ekipa „ Veselići“ iz OŠ Ivana Brnjika Slovaka iz Jelisavca.
Po završetku turnira prigodna odličja najboljima uručili su gradonačelnik Krešimir Žagar, predsjednik Športske zajednice Grada Našica Josip Pavlus i izvršni direktor Sportskih igara mladih Tihomir Gudić  i učitelj tjelesne zdravstvene kulture Marko Žigić kao predsjednik Školskog športskog saveza Grada  Našica.

Čestitamo nagrađenim učenicima naše škole na osvojenim peharima Svenu Suku u žongliranju, Hrvoju Poljakoviću za najjači udarac i ekipi  „Borussia München“  koja je osvojila drugo mjesto u cageballu: Domagoj Koprivčić, Dinko Baričević, Borna Buha i Leon Rinčić!

Izvor: Đurđica Mašić