Učenici osvojili medalje na prvenstvu Hrvatske u karate natjecanju u Biogradu na moru

Autor: Ivan Kovačić, 30. 4. 2013.

Učenici OŠ kralja Tomislava Našice i ujedno članovi Karate kluba „Nexe“ Našice sudjelovali su  na Prvenstvu Hrvatske u karate natjecanju, u Biogradu na moru.

Učenica 5.a razreda,  Mia Banaj osvojila je srebrnu medalju i 2. mjesto  u borbama, kategorija -32 kg.

O svojem uspjehu Mia kaže:

„Iako karate treniram već šestu godinu, nisam se nadala ovako dobrom uspjehu. Imala sam  veliku podršku od svojeg trenera, Zdenka Minarika (6.DAN), ali i od ostalih natjecatelja iz našeg kluba. Natjecateljke iz ostalih klubova bile su vrlo korektne i održale su nivo sportskog ponašanja tijekom svih borbi. U borbi se osjećam opušteno i nemam tremu. Borba mi pričinjava zadovoljstvo. Bilo nas je 17 u kategoriji što znači da je konkurencija bila velika. Pobijedila sam 5 borbi. A jednu finalnu izgubila. Preporučila bih svima da me se plaše jer sam strašna u borbi. Nikad se ne predajem!“zaključuje Mia.

Učenica 4.a. razreda,  Beata Zavada, sudjelovala je na natjecanju također  u kategoriji -32 kg,  i u borbama je osvojila 5. mjesto od njih 17 natjecatelja.

Beata kaže: „Dvije borbe sam pobijedila, a dvije izgubila. Zbog oštre konkurencije nisam se nadala  uspjehu i osvojenom 5. mjestu. Bila sam jako sretna i uzbuđena kad sam pobijedila u prvoj borbi. Želim zahvaliti svima koji su me bodrili u borbi! A poručujem da se slijedeći put vraćam sa osvojenim zlatom i prvim mjestom!“

Marko Karakaš, 6.c razred promišlja na slijedeći način:

„Karate treniram šest godina. U kategoriji sam mlađih kadeta, -45kg. Bilo nas jer 25 natjecatelja u kategoriji. Pobijedio sam dvije  i izgubio jednu borbu  i tako se plasirao na 4. Mjesto što je veliki uspjeh na jednom ovakvom državnom prvenstvu! Svidjelo mi se što je bilo puno natjecatelja i to mi je bilo treće državno natjecanje  na kojemu sam bio. Ranije sam bio na tako velikom državnom natjecanju u Opatiji i Rijeci.

Pohvalio bih se što sam imao jednu dobru borbu s natjecateljem koji je rastom  bio puno viši od mene. Radili smo sličnim stilom u borbi, ali u presudi za najboljega  odlučujuću ulogu imali su  sudci.

Poručio bih svim mladima i  prvenstveno djeci da se pridruže karateu jer je to opuštajući sport, no pun izazova! Puno se putuje i upoznaju novi ljudi i novi krajevi te stječu prijateljstva.

Izvor: Đurđica Zailac