Održano školsko natjecanje u streljaštvu u organizaciji SK „ Našice“ i 5.d razreda

Autor: Ivan Kovačić, 26. 4. 2013.

U petak 19.4.2013. godine održano je školsko natjecanje u streljaštvu zračnom puškom u organizaciji SK „ Našice“ iz Našica na prijedlog učenika 5.d razreda, Josipe Smrček , Dore Hanižjar i razrednice Đurđice Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice, u sklopu projekta „Sportom protiv nasilja“ i „ Sportom do zdravlja“, u suradnji s predsjednikom Antunom Katrušom.

Učenici 5.d razreda i razrednica Đurđica Mašić iz Osnovne škole kralja Tomislava tijekom ove školske godine organiziraju projekte „Sportom protiv nasilja i Sportom do zdravlja“. Tim projektima žele što manje nasilja na ulici, u školi, na sportskim terenima, među navijačima… Prvo od planiranih održano je na streljani Streljačkog kluba „Našice“, koja se nalazi u podrumskom prostoru navedene škole.

„Cilj nam je utjecati na djecu i mlade, kako bi ih se sklonilo s ulica i potaknulo da se bave rukometom, košarkom, odbojkom, karateom, nogometom, gimnastičkom, streljaštvom, streličarstvom i drugim aktivnostima, kojima mladi mogu kvalitetno upotpuniti svoje slobodno vrijeme. Nažalost, sve je više sukoba na ulicama, školi, sportskim terenima koji često završavaju kobno.

Projektom „Sportom do zdravlja“ htjeli smo ukazati da se današnja djeca premalo kreću, sjede pred računalom, TV-om, voze se automobilima, jedu nezdravu hranu i debljaju se. Zbog svega toga se trebaju baviti organiziranim svakodnevnim tjelesnim aktivnostima kako bi se pravilno razvijala. Tjelesno vježbanje u školskoj dobi je važan čimbenik pravilnog rasta i razvoja djece, budući je poznato da se pomoću organiziranih aktivnosti potiče ne samo motorički i fizički već i psihološko-emocionalni i socijalni razvoj djece.

Danas smo organizirali školsko natjecanje u streljaštvu iz zračne puške zajedno s predsjednikom Streljačkog kluba Našice g. Antunom Katrušom koji je vodio natjecanje, sudac natjecanja Hrvoje Katruša. Zahvaljujemo se predsjedniku Športske zajednice grada Našica g. Josipu Pavlusu koji nam je osigurao medalje i glavnom tajniku iste zajednice g. Srećku Sobodiću koji nam je pomogao u organizaciji ovog natjecanja.

Želim da se natjecatelji ugodnom osjećaju, postignu što bolje rezultate i proglašavam natjecanje otvorenim“ - pročitala je Dora Hanižjar, učenica 5.D razreda.

Prije početka natjecanja predsjednik SK „Našice“ Antun Katruša je upoznao natjecatelje sa zračnom puškom i pravilima natjecanja.

Na natjecanju je sudjelovalo 19 natjecatelja. Iz B – smjene  sudjelovalo je 11 učenika, a iz A- smjene 8 učenika. Od toga je bilo 7  djevojčica i 12 dječaka.

Prvo mjesto kod djevojčica je osvojila:

1.  Petra Alajica, 6.c  - 150

2.  Antonija Katruša, 8.d  -146

3.  Klara Farkaš, 6.c  -130

4.   Monika  Puhanić, 6.c   - 129

5.  Ines Katruša, 6.c

6. Petra Potolovec, 6.c

Prvo mjesto kod dječaka osvojili su:

1.  Filip Pohlmann, 7.d  - 129

2. Mateo KATAVIĆ, 8.c  - 114

3. Luka STRAPAČ, 8.b  -  85

4.  Ivan Vulić, 8.b  - 69

5. Domagoj Ostrman, 8.d

6.  Filip Zavada, 8.b

7.  Luka Barušić, 8.b

8. Mateo Blažević,

9.  Ivan Vulić, 7.c

10.Stanislav Dardalić, 7.b

11.Dinko Baričević, 8.b

12.  Ivan Ivanišević, 7.b

13. Antun Metić, 7.c

Najboljim natjecateljima medalje su  uručili predsjednik streljačkog kluba Antun Katruša i voditelj mladih Hrvoje Katruša i  Josipa Smrček učenica 5.d razreda.

Čestitamo svim natjecateljima koji su osvojili medalje!

Izvor: Đurđica Mašić