Učenik 6.c razreda, Robert Katavić, likovno je talentiran!

Autor: Marija Ivanković, 7. 3. 2013.

Robert Katavić je učenik 6.c razreda OŠ kralja Tomislava koji je osim što je dobar učenik posjeduje i likovni talent.

Za sebe Robert kaže:

„Crtati sam počeo prije nego sam krenuo u predškolu,  oko šeste godine. Vidio sam na net-u kako su moji bratić i sestrična gledali likovne radove druge djece. Pomislio sam: „Kao bih i ja mogao jednog dana tako lijepo crtati!“ U početku moji crteži nisu mi se sviđali pa sam ih bacio u koš. Vremenom, kako sam više crtao, a pogotovo kako sam krenuo u školu moj interes za crtanjem bio je sve veći. Podržavali su me u tome moji roditelji i učiteljica Jelena Čičković, koja je sada u mirovini. Sjećam se i 1. razredu, kad smo krenuli prvi tjedan u školu, crtali smo životinje, a ja sam nacrtao kokoš i psa.

Kroz godine bilo je raznih natjecanja u školi. Crtali smo Kineski zid, sjedio sam pored svojih prijatelja i oni su me svojim radovima, koje su također crtali, inspirirali da nacrtam Kineski zid. Zbog velikog poticaja učiteljice i njezine pohvale za taj rad nastavio sam s još većim žarom crtati.

Teme su mi uglavnom: portreti, životinje, junaci iz crtanih filmova, polako sam počeo i stvarne ljude iz svog okruženja crtati, božićne ukrase, anđele, kuće, cvijeće, drveće, čipke, tetovaže…

Tehnika koju koristim je najčešće olovka i drvene bojice.

Do sada imam šezdesetak  nacrtanih radova, bilo bi ih i više, ali sam ih puno bacio jer mi se nisu sviđali.

Poručio bih djeci i odraslima koji se bave likovnom umjetnošću da vjeruju u to što crtaju, da budu ustrajni u svom radu i da budu zadovoljni s tim što rade i što im je Bog podario talent.

Išao sam još na natjecanje u Raiffeisen banci. Trebali smo nacrtati likovni rad na temu: „Što bi željeli biti u budućnosti?“ I ja sam nacrtao slikara. Osvojio sam nagradu kao najbolji rad u mojem razredu. Ove godine sudjelovao sam na natjecanju na školskoj razini, Dan tolerancije – spriječimo nasilje. Crtao sam, ali nisam pobijedio. Nacrtao sam i rad za natječaj „Voda - izvor života“.

Svakako ću nastaviti s crtanjem jer ono me potiče i daje snagu za ispunjavanje svih ostalih obveza i životnih zahtijeva. Jednostavno, volim crtati!“

Izvor: Đurđica Zailac