Valentinovo - Natjecanje plesnih parova

Autor: Marija Ivanković, 19. 2. 2013.

U OŠ kralja Tomislava Našice u sklopu projekta „Sportom protiv nasilja -  Luka Ritz“ i „ Sportom do zdravlja“, koje provodi Josipa Smrček, Dora Hanižjar, učenici 5.d razreda i razrednica Đurđica Mašić, održano je natjecanje plesnih parova, ples srdaca i izbor najljepšeg odjevenog para  u B – smjeni povodom obilježavanja Valentinova.

Ovo tradicionalno natjecanje plesnih parova posvetili smo Luki Ritzu  jer je on simbol borbe protiv uličnog nasilja među mladima.

Voditeljica programa Emanuela Tudja, učenica 5.d razreda,  pozdravila je natjecatelje, učenike, učitelje. Učenicima je poručila da se bore protiv nasilja na ulici i u školi te neka u našoj školi vlada ljubav i prijateljstvo.

Na natjecanju je sudjelovalo 42 plesna para i  to  učenici od 5. do 8. razreda. Suci natjecanja  bili su Đurđica Zailac, školska pedagoginja, Ivana Ostrički, školska knjižničarka, Ana Kuric, psihologinja i mlada pedagoginja Ivana Šteković. Imali su težak zadatak u odabiru najboljih plesnih parova u petom, šestom, sedmom i osmom razredu te u odabiru dva najljepše odjevenog i stilski usklađenog para.

Održan je ples srdaca za učenike od 1. do 8. razreda. Učenici 5.d razreda Dora Hanižjar, Matej Mandić, Katarina Kruljac, Ivana Keglević i Emanuela Tudja prodavale su srca za ples srdaca i prikupljale dobrovoljne priloge u holu škole, a prikupljena novčana sredstva će ići u humanitarne svrhe za NORU FORU STRAŠNU  LAVICU za liječenje rijetke i teške bolesti u Americi.

Nagradu za ples srdaca su osvojili za učenici 7.d razreda Josipa Juričević i Mario Šubarić te  učenici 1.b razreda Lana Zebić i David Hvizdak.

U zabavno-glazbenom dijelu programa  sudjelovala je učenica 5.d razreda Dora Hanižjar koja je pročitala  sastav učenice 5.d  Josipe Smrček “ Valentinovo“. Nastupio je školski bend “ Opasnost zvuka“ s nekoliko pjesama: You shook me all night long, Don't cry, Sweet home Alabama i Proud Mary. Sastav čine učenici: Ivan Vulić, 7.c , Luka Tržić, 7.c , Alen Fruk ,7.c , Vasilije Urošević, 5.a i pjevačica Stela Javorček, 8.d, a  voditelj benda je učitelj Dubravko Pernicki.

U svakom  razredu proglašena su četiri najuspješnija plesna para, kojima je pedagoginja Đurđica Zailac i mlada pedagoginja Ivana Šteković uručila medalje, diplome i nagrade.

Najbolje odjevenim parom proglašeni su Marija Magdalena Metić i Mario Šubarić iz 7.d razreda i Katarina Hrvat i Dino Rep iz 6.d razreda.

Slijedi popis nagrađenih učenika u natjecanju plesnih parova:

1. STELA  JAVORČEK – DARIO KOŠ, 8.D
  2. IVONA GAŠPARIĆ – DOMAGOJ KOPRIVČIĆ, 8.C
  3. ENA NEMET – BORIS GALINEC, 8.C
  4. VALENTINA  JOSIĆ – MARINA MINAREK, 8.D

7.razred

1. IVA  ŠTEFANČIĆ – GORAN VUKOBRATOVIĆ, 7.C
  2. DORA KOVAČEVIĆ – DAVOR ŠIMAŠEK, 7.C
  3. JOSIPA JURIČEVIĆ – DORIJAN SOBODIĆ, 7.D
  4. ANA BLAŽEVIĆ – IVAN VULIĆ, 7.C

6.razred

1.  LORENA ŠARIĆ – ANTONIO BILIĆ, 6.C

2.  ANTONIJA VUKIĆ – DINO BARIČEVIĆ,  6.D

3.  NIKOLINA BOŽIČEK – DAVOR VONIĆ , 6.C

4.  KATARINA HRVAT – DINO REP, 6.D

5.razred

1. IVAN  MIHALJEVIĆ – ANA MOGUŠ, 5.D
  2. DORA HANIŽJAR – MATEJ MANDIĆ, 5.D
  3. KATARINA ANĐELIĆ – ROMEO OCELIĆ ,5.C
  4. IVAN MARKOTIĆ – ANJA PATAKI, 5.C

Najbolji plesni parovi od 5. - 8. razreda

Učiteljica Đurđica Mašić zahvaljuje svim sponzorima i prijateljima, bez kojih ne bi bilo moguće ostvariti ovo, već tradicionalno, plesno natjecanje i nagraditi trud i plesni uspjeh naših učenika ( Ljekarna Sokač – Osmak, Našice, Pizza Bon Appetit & grill, Našice, Monolit Tisak“ Našice, Oliver Oross, „Grafički centar Color d.o.o.“ Našice, Krunoslav Cili, Zorica Arsenić „ Zorica d.o.o. salon vjenčanica „ Diva“, Našice, „ Tina“, Branka Ivančić, Podgorač, Cvjećarna „Dora“, Našice, Cvjećarnica „Lahner“, Našice,  ).

Zahvaljujem se  ravnateljici Vlatki Zahirović, sucima natjecanja: Đurđici Zailac, Ivani Ostrički, Ani Kuric i Ivani Šteković, domarima Goranu Đomešiću i Josipu Kranicu, , te školskom bendu „ Opasnost zvuka“, pjevačici Steli Javorček, učitelju glazbene kulture Dubravku Pernickom, voditeljici Emanueli Tudja, Dori Hanižjar , Josipi Smrček, učenicima 5.d razred, Vasiliju Uroševiću, Zoranu Mašiću i svima drugima  koji su sudjelovali u pripremi  i ostvarenju programa.

VALENTINOVO – NATJECANJE  PLESNIH PAROVA – LUKA RITZ

9.  KATRUŠA ANTONIJA – JOSIĆ JOSIP, 8.D

10. JOSIĆ VALENTINA – MINAREK MARIN,  8.D

11. PRALAS DORIS – KRULJAC STJEPAN ,8.D

Sve fotografije pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Đurđica Mašić