Održana pedagoška radionica: Vještine učenja-kako treba učiti? u 5.d razredu OŠ kralja Tomislava Našice

Autor: Marija Ivanković, 18. 2. 2013.

Učenici   petih razreda i ove godine kroz radionice s pedagoginjom imali su   priliku ponoviti, utvrditi i produbiti znanje o učenju tj.  steći vještine kako treba učiti.

Ranije je održana radionica u 5.c razredu, a sada je održana u 5.d razredu.

Radionica se sastojala od tri dijela.

U prvom dijelu učenici su popunili upitnik o učenju  o postojećem stanju kako uče, u kojemu su odgovorili na 16 pitanja.

Pitanja su se odnosila na to koliko vremena uče dnevno, imaju li stalnu naviku mjesta i vremena u učenju, uče li prije lakše ili teže predmete po redu,ponavljaju li naglas ili u sebi već pročitanu lekciju, prave li tjedni plan učenja itd.

Poslije toga svima je podijeljen letak KAKO UČITI.

Na osnovu stečenih saznanja treći dio bio je da sastave tjedni plan učenja s obzirom na svoj raspored, i to za tjedan kad idu ujutro i kad idu poslijepodne u školu.

Učenicima je posebno objašnjeno koliko je važno i planiranje učenja jer se pokazalo da učenici koji izrađuju plan učenja postižu bolje rezultate, kako u osnovnoj tako i u srednjoj školi i na fakultetu.

Učenici  iz posebnog razrednog odjela, u djelomičnoj integraciji u nastavi 5.d razreda crtali su sebe i svojeg prijatelja.

U školi smo zajedno uradili tjedni raspored učenja kada su prijepodne u školi.

Ostalo je za domaću zadaću da pokušaju sami uraditi tjedni raspored kad školu pohađaju poslijepodne.

Učenici i njihova razrednica Đurđica Mašić, komentirali su  da je ovo vrlo potrebna i  korisna radionica

Koja će pomoći u učenju i radu kako kod kuće tako i u školi.

Đurđica Zailac

Izvor: Đurđica Zailac