Učenici 5.d razreda održali priredbu povodom Božića

Autor: Blaženka Kovač, 14. 1. 2013.

Pod satom razrednog odjela učenici 5.d razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice održali su prigodan program povodom Božića i dolaska Djeda Božićnjaka .

Učenici su srdačno dočekali djeda  Božićnjaka i priredili mu prigodan program. Svi učenici su sudjelovali u programu, pjevali, recitirali Djedu Božićnjaku koji je uživao u programu i sam se pridružio djeci, pjevao. Program je osmislila učenica Emanuela Tudja. Razrednica Đurđica Mašić pobrinula se oko ukrašavanja razreda i dobila je lijepu čestitku od Marije, Helene i Đurđice za Božić i Novu godinu.
Na priredbi je bila  prisutna psihologinja Ana Kuric koja je na kraju programa imala iznenađenje za Anu Flegar i Robertu Zahirović koje su sudjelovale na natječaju rješavanja rebusa u našoj školi. Natječaj  je osmislila skupina darovitih učenika pod rukovodstvom psihologinje Ana Kuric. Psihologinja Ana je čestitala i svečano uručila nagrade i priznanja Ani i Roberti koje su bile jako iznenađene i ponosne što su jedine točno riješile sve  rebuse i dobile nagradu.
Razrednica je počastila učenike sa slatkišima, poslije su učenici plesali, pjevali,zabavljali se.
Učenici 5.d razreda čestitaju svim ljudima dobre volje sretan Božić  s pjesmom „ Sretan božić svakome!“  koju su poslali na natječaj Nove TV za Milijunsku čestitku. Poslušajte!

DOZNALI SMO ….DJED  MRAZ ILI DJED BOŽIĆNJAK

Djeda Mraz ili Djed Božićnjak je izmišljeni lik, koji djeci donosi poklone za Novu godinu ili  Božić ukoliko su bila poslušna cijelu tu proteklu godinu. Priča govori da Djed Mraz živi na Sjevernom polu sa svojom ženom, bakom Mraz. Tamo postoje radionice gdje vilenjaci izrađuju igračke. Oni pomažu Djedu Mrazu prikupiti sva dječja pisma sa željama i za svako dijete spremiti paketić. Djeda Mraz, putujući u saonicama koje vuku irvasi, ulazi kroz dimnjak i ostavlja pod jelku (ili božićno/novogodišnje drvce) darove. Darove dobivaju samo djeca koja su cijelu tu godinu bila poslušna prema svojim roditeljima. Druga priča kaže da je Djed Mraz iz finskog dijela Laponije i da odatle posjećuje svu djecu svijeta.

Izvor: Đurđica Mašić