Božićne radionice s roditeljima

Autor: Blaženka Kovač, 14. 1. 2013.

Već pet godina za redom u PŠ Velimirovcu održava se Božićna radionica za roditelje. Uoči Božića učiteljica Zdenka okuplja zainteresirane roditelje na radionicu gdje izrađuju različite predmete.

Cilj radionica je potaknuti bolju komunikaciju roditelja međusobno te komunikaciju roditelja i škole.
Izrađeni predmeti se zajedno sa radovima učenika izlažu nakon Božićne priredbe, a mogu se kupiti po simboličnim cijenama.
Prihod od prodanih proizvoda se svake godine utroši u druge svrhe.
Ove godine radionica je održana 12.12.2012., a prisustvovali su joj roditelji 4. razreda i 8. Razreda te pedagoginja Đurđica Zailac.

U opuštenoj atmosferi, dobro raspoloženi roditelji su izrađivali snjegovića od vune. Prisutni su pohvalili ovakav tip druženja i izrazili spremnost da sudjeluju kad god budu pozvani. Naglasili su da se ovakvim radionicama potiče bolja povezanost roditelja, a time i učenika, uviđaju koliko je potrebno truda i vještine da se izradi pojedini predmet.
Roditelji spremno sudjeluju u pribavljanju potrebnog materijala za rad.
Predmeti koji se izrađuju imaju uporabnu vrijednost, napravljeni su od materijala iz prirode, ambalaže i dr.  Na taj način potiče se razmišljanje roditelja kako od običnih češera izraditi snjegoviće, anđelčiće.., kako ambalažu pretvoriti u originalan ukras.
Samo mašta je granica …

Izvor: Zdenka Kluk