BOŽIĆNA HUMANITARNA AKCIJA U OŠ KRALJA TOMISLAVA NAŠICE

Autor: Blaženka Kovač, 14. 1. 2013.

Učenici, učitelji i asistenti OŠ kralja Tomislava Našice sudjelovali su povodom božićnih blagdana u  humanitarnoj akciji prikupljanja odjeće, obuće, igračaka, hrane i raznih higijenskih potrepština.

U  akciju  pomoći obiteljima u potrebi, na poticaj učenice 5.d razreda Josipe Smrček koja je dala prijedlog na sjednici Vijeća učenika i ravnateljici Vlatki Zahirović, uključila se cijela škola. Nakon akcije prikupljanja učenici  5.d razreda Dora Hanižjar, Emanuela Tudja, Katarina Kruljac i Matej Mandić razvrstali su odjeću, obuću, igračke, prehrambene proizvode i higijenske potrepštine, nakon čega su Josipa  Smrček, Dora Hanižjar, Katarina Kruljac i učiteljica Đurđica Mašić dio odjeće odnijeli su u Crveni križ Našice, gdje su ih primile  volonterke i ravnateljica Crvenog križa Vesna Lolić.  Ravnateljica je zahvalila na donaciji i rekla da  ove godine volonteri Crvenog križa Našice dijele pakete osobama u potrebi starijima od 65 godina i obiteljima s puno djece koji primaju socijalnu pomoć na našičkom području.
Istoga dana, Josipa, Dora, Katarina i učiteljica Mašić odnijeli su odjeću, obuću i igračke u  Župni ured Caritasa crkve sv. Antuna Padovanskog u Našicama. Josipa  je u ime škole predala darove voditeljici Caritasa gospođi Anici Goreri te gvardijanu i župniku Bedeničiću, koji su im zahvalili u ime Caritasa. Zamolili smo fra Dragutina Bedeničića da preda novčanu pomoć u iznosu od 500,00 kn roditeljima za liječenje bolesnog dijeta s prebivalištem u našičkoj župi. Novčanu je pomoć darovala mlada našička humanitarka, koja je željela ostati anonimna.

Na prijedlog naše psihologinje Ane Kuric, odlučili smo posjetiti i jednu obitelji s više djece koji pohađaju našu školu.  Dora, Josipa, Katarina i učiteljica Mašić u ime škole predali su im prikupljene darove,  kako bi lakše dočekali božićne blagdane.

Zahvaljujemo  ravnateljici Vlatki Zahirović, svim učenicima i razrednicima: Branki Lovošević (1.a), Blaženki Vrlja (1.b), Jasmini Vidaković (2.a), Anici Janković (2.b), Mihaeli Pokrivka (3.b), Matiji Ravlić  (4.b), Maji Simel Bošnjaković (4.c), Brankici Pavić (5.b), Tanji Majdandžić (5.c), Đurđici Mašić (5.d), Marku Žigiću (6.a), Martini Strapač (6.b),  Sandri Hvizdak (6.c), Danijelu Rončeviću (7.d), Vesni Kovačević Tomić (8.c),  roditeljima, učiteljicama Branki Lovošević, Sandri Hvizdak, Đurđici Mašić, pedagoginji Đurđici Zailac, Branki Turzi, Mihaeli Pokrivka, asistentima Patriciji Zavada, Maji Bošnjaković, Zoranu Mašiću  koji  je prevezao svu robu i hranu u Crveni križ i Caritas, svim ljudima dobre volje koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj  akciji te  svim učenicima 5.d  razreda koji su bili organizatori  ove akcije: Dori Hanižjar, Josipi Smrček, , Emanueli  Tudja, Katarini Kruljac, Mateju Mandiću, Miji Stojaković,  Ani Moguš, Oliveru Posavecu, Melissi Pohlmann, Ivani Keglević, Ani Flegar i Ivanu Mihaljeviću.

Sretan i blagoslovljen Božić, od srca!

Izvor: Đurđica Mašić