Akademska slikarica i povjesničar umjetnosti iz Slovačke

Autor: Marija Ivanković, 21. 12. 2012.

Našu školu su posjetili akademska slikarica Eva Kočanová i povjesničar umjetnosti Peter Kršak iz Bratislave te održali kreativnu radionicu u Markovcu u 4. razredu, a njihov boravak u Hrvatskoj je organizirao Slovački centar za kulturu Našice.

Goste je četvrtašima predstavila učiteljica Ana Marošević.

Likovna umjetnica je s učenicima porazgovarala o predbožićnom vremenu o božićnim motivima i anđelima, dakako na slovačkom jeziku, a učenici su s lakoćom odgovarali na pitanja.

Nakon toga su dječaci i djevojčice s temperama i ljepilom oslikavali anđele na tvrdom kartonskom papiru, koji su dobili od organizatora i kreirali svoje likovne radove pod budnim okom slikarice Eve i kreatora Petera.

Voditelji radionice su bili zadovoljni zainteresiranošću djece, što je rezultiralo prekrasnim likovnim prikazom plodova njihove mašte.

Nekima je bilo vrlo zanimljivo miješanje puno boja i bijelog ljepila.

„Djeca nose crtanje i bojanje u sebi, njihova sloboda u likovnom izražavanju je svaka za sebe i ne treba ih sputavati u tome“, poručuju umjetnici.

Zahvaljujemo se našim gostima što su u ovo predblagdansko vrijeme odvojili vremena da posjete našu školu.

Ana Marošević