Otvorena izložba „Dan tolerancije - spriječimo nasilje“ u predvorju dvorca Pejačević

Autor: Blaženka Kovač, 30. 11. 2012.

Našicama 16. studenog 2012. povodom Dana Tolerancije u predvorju dvorca Pejačević otvorena je  izložba nagrađenih likovnih i literarnih radova učenika osnovnih, srednjih škola i dječjih vrtića na našičkom području na temu „Dan tolerancije – spriječimo nasilje“ u spomen Luki Ritzu i svim mladim ljudima koji su stradali u maloljetničkom uličnom nasilju.

Ova izložba organizirala se na prijedlog učenice 5. d razreda Josipe Smrček iz OŠ kralja Tomislava Našice,  u organizaciji projekta sudjelovali su Hrvatska narodna knjižnica i čitaonica Našice u suradnji s mr. sc. Blažom Pavlović Radmanović.
Na  natječaju “Dan tolerancija – spriječimo nasilje“ sudjelovale su osnovne, srednje škole i dječji vrtići: OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac, OŠ Dore Pejačević  Našice, OŠ kralja Tomislava Našice, SŠ Josipa Kozarca Đurđenovac, SŠ Isidora Kršnjavoga Našice, Dječji vrtić „Jaglac“ Đurđenovac  i  Dječji vrtić „Zvončić“ Našice.
Istog dana nagrađenim učenicima u uredu gradonačelnika Grada Našica nagrade je uručio gradonačelnik Krešimir Žagar. Nakon dodijele nagrada  Josipa Smrček, razrednica  Đurđica Mašić  i ravnateljica Blaža Pavlović Radmanović  pozvali su sve  nagrađene učenike, mentore i ostale uzvanike da  posjete Hrvatsku narodnu knjižnicu  i čitaonicu Našice, gdje je postavljena izložba nagrađenih radova.

Izložbu možete pogledati do 15.12.2012.

NAGRAĐENI  UČENICI  NA  NATJEČAJU  „DAN TOLERANCIJE – SPRIJEČIMO NASILJE“

DJEČJI  VRTIĆ - LIKOVNI  RADOVI
1. Dječji  vrtić „ Zvončić“  Našice, mentor : tim  odgojitelja„Staklena soba“ Nada
                                        Nada Delić – Crnković, Snježana Brezovec, Jasna Resler, Ljerka  Herman, ravnateljica Snježana Kanđera
2. Dječji  vrtić „ Zvončić“ Našice, mentor: tim odgojitelja:  „Staklena soba“ Nada Delić – Crnković, Snježana Brezovec, Jasna Resler, Ljerka Herman, ravnateljica Snježana Kanđera

3. Dječji  vrtić „ Jaglac“ Đurđenovac,  soba „ Leptirić“ mentor: Danijela Koljđeraj,
                                        ravnateljica  Zdenka Koren

OSNOVNA ŠKOLA  - LIKOVNI  RADOVI
1. VALENTINO  CEPUN, 6. raz.  OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac,  mentor: Adrijana     Kordić, prof. ,   ravnateljica Ljerka Čorković, prof.

2. MARINA RADAČIĆ , 8.b     OŠ  Dore Pejačević Našice, mentor:  Sanja Portnar, prof.,     ravnateljica Slavica Zrilić, prof.
                                           .

3. SARA  BARIČEVIĆ , 8.b       OŠ  kralja Tomislava Našice, mentor:  Josip Kanis, prof., ravnateljica  Vlatka Zahirović, prof.

OSNOVNA ŠKOLA  - LITERARNI RADOVI
1. JANA  MARENJAK, 7. raz.     OŠ Ivana Brnjika Slovaka, Jelisavac,  mentor: Katarina
                                      Najmenik, prof. ravnateljica Ljerka Čorković, prof

2. VALENTINO CEPUN,  6. raz. OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac,  mentor: Katarina Najmeni, prof. , ravnateljica Ljerka Čorković, prof

3. JOSIPA  JURIČEVIĆ, 7.d  OŠ kralja Tomislava,  Našice, mentor:  Tanja Majdandžić, prof.,  ravnateljica  Vlatka Zahirović, prof.

SREDNJA  ŠKOLA  - POEZIJA
1. IVONA  GOLUB, 4.b OG    SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice, mentorica: Marina Pavičić, prof. , ravnatelj Željko  Filjak, prof

2. ANTONIJA  DUDJAK , 2.b OG  SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica: Marija.            Pepelko , prof., savjet.,   ravnatelj Željko  Filjak, prof.

3. DENIS  MANDIĆ    2. raz. Šumarski tehničar, SŠ Josipa Kozarca mentorica : Katica Pospišil, prof. , ravnatelj Eduard Horvat, prof.

SREDNJA ŠKOLA  - PROZA
1. ELENA  OCELIĆ , 2.b OG  SŠ Isidora Kršnjavoga Našice, mentorica:  Marija Pepelko, prof. savjet., ravnatelj Eduard Horvat, prof.

2. KREŠIMIR  TURKOVIĆ , 3.a  PMG  SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice, mentorica:  Marija   Pepelko, prof. savjet., ravnatelj  Željko  Filjak, prof.

3. MONIKA  BARAČ, 3.b  OG   SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice, mentorica: Marija Pepelko, prof , savjet., ravnatelj  Željko  Filjak, prof.

Izvor: Đurđica Mašić