„Gerbócova literárna Snina“

Autor: Marija Ivanković, 28. 11. 2012.

Naši učenici su sudjelovali i osvojili dvije nagrade na natječaju literarnih radova međunarodnog karaktera  u Slovačkoj pod nazivom „Gerbócova literárna Snina“.

Vedrana Hvizdak iz 7.b razreda osvojila je 3. mjesto u kategoriji proze, a David Kovačević iz 5.a razreda počasno priznanje u kategoriji poezije s radovima napisanima na slovačkom jeziku i osobno su dobili pozivnicu za samu svečanost dodjeljivanja nagrada u Slovačkoj.

Zbog velike udaljenosti grada Snine (kod ukrajinske granice) i zbog financijski razloga učenici su se pak na svečani program uključili putem skyp linije preko internetske veze koju smo uspostavili u našoj školi. Za to se pobrinula naša informatičarka Marija Ivanković koja je pratila da linija tehnički ispravno funkcionira.

Iz Slovačke nas je srdačno pozdravio vrlo šarmantan ravnatelj Kulturnog centra iz Snine gosp. PhDr. Daniel Andráško koji je tamošnjoj publici predstavio našu školu i nagrađene učenike.

Mentorica Ana Marošević, David Kovačević i Vedrana Hvizdak su ih ukratko upoznali s radom i aktivnostima djece koja uče slovački jezik i kulturu, sa svojim mjestom Markovcem i Našicama, a domaćine je još zanimalo kako njegujemo običaje u ovo nadolazeće predbožićno i božićno vrijeme.( O tome ćemo nešto izdvojeno napisati u sljedećem prilogu.)

Gospodin Andraško nas je pozvao da i dalje budemo aktivni i izrazio želju da i nagodinu sudjelujemo i budemo tako uspješni kako bismo se mogli vidjeti i sljedeće godine, a svima nama  je zaželio blagoslovljene  nadolazeće božićne blagdane i sretnu novu godinu.

Nagrađenim učenicima će nagrade stići poštom, a Vedrani Hvizdak i Davidu Kovačević čestitamo na njihovom uspjehu.

Ana Maroševć