Učenici 5.d razreda i školska knjižnica OŠ kralja Tomislava poklonili knjige Hrvatskoj narodnoj knjižnici i čitaonici Našice

Autor: Blaženka Kovač, 12. 11. 2012.

Učenici 5.d razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava, Našice povodom Mjeseca knjige posjetili su Hrvatsku narodnu knjižnicu i čitaonicu Našice i poklonili su knjižnici dvije knjige s posvetnom, a u ime škole školska knjižnica kralja Tomislava Našice u suradnji s knjižničarkom Ivanom Ostrički poklonila je petnaestak knjiga.

Josipa Smrček pozdravila je i čestitala u ime cijelog razreda “Mjesec knjige” ravnateljici Blaženki Pavlović – Radmanović  i svim djelatnicima Hrvatske narodne knjižnice i čitaonice Našice. Dora Hanižjar je u ime razreda poklonila dvije knjige s posvetom, a Ana Moguš i Katarina Kruljac su uručile petnaestak knjiga, koje će dobro doći učenicima srednje škole za lektiru i građanima Našica, ravnateljici Blaženki koje je školska knjižničarka Ivana  u ime škole poklonila knjige Hrvatskoj narodnoj knjižnici i čitaonici Našice. Ivana Keglević nacrtala je plakat i poklonila ravnateljici Blaženki. Ravnateljica se ugodno iznenadila poklonima i zahvalila se na knjigama i počastila nas slatkišima.
Josipa Smrček je pozvala ravnateljicu Blaženku Pavlović – Radmanović da prisustvuje svečanoj dodjeli nagrada kod gradonačelnika Krešimira Žagara povodom likovnog, literarnog natječaja “Dan Tolerancije – spriječimo nasilje” koje je posvećeno Luki Ritzu i svim žrtvama nasilja za dječje vrtiće, osnovne  i srednje škole čiji je pokrovitelj Grad Našice. Dodjela će se upriličiti u uredu gradonačelnika, 16.11.2012. s početkom u 10 sati.
Josipa je zamolila ravnateljicu knjižnice da napravimo izložbu literarnih i likovnih radova u holu dvorca Pejačevića u suradnji s Hrvatskom knjižnicom i čitaonicom Našice koja bi bila odmah poslije dodjele nagrada. Dogovorili smo se za daljnju suradnju između 5.d razreda i Hrvatske narodne knjižnice Našice.
Izložba radova bi također bila i u holu naše OŠ kralja Tomislava Našice.

Izvor: Đurđica Mašić