Dolazi nam Miro Gavran

Autor: Marija Ivanković, 7. 11. 2012.

Ovoga će tjedna OŠ kralja Tomislava biti domaćin jednom zaista posebnom gostu. U petak 9. studenoga 2012. u 13,30 sati u školskoj će se blagovaonici održati književni susret naših učenika s Mirom Gavranom, jednim od najomiljenijih hrvatskih književnika.

Susret organizira Knjižara i papirnica „Pin“ Našice pa će učenici i gosti književnoga susreta tom prilikom moći kupiti neka Gavranova djela.

Susretu će nazočiti učenici poslijepodnevne B smjene, no dobrodošli su, naravno, i učenici jutarnje smjene koji žele ostati na književnom druženju.

Kako bi ovaj književni susret prošao što uspješnije, naša je knjižničarka Ivana Ostrički uredila pano u holu škole s odlomcima nekih Gavranovih djela te njegovim životopisom, stoga pozivamo učenike da se što bolje pripreme za razgovor s književnikom i postavljanje pitanja.

UKRATKO O GAVRANU  (Ivana Ostrički):

Miro Gavran najpoznatiji je hrvatski pisac u svijetu. Njegova djela prevedena su na 25 jezika, a drame su doživjele više od devet tisuća kazališnih izvedbi diljem svijeta. Vidjelo ih je više od milijun i pol gledatelja, a za svoj rad dobio je 20 kazališnih i književnih nagrada. Jedini je živući pisac u Europi koji ima kazališni festival njemu posvećen, na kojemu se igraju isključivo predstave prema njegovim tekstovima, a koji od 2003. godine djeluje u Slovačkoj pod nazivom „Gavranfest“. Za mlade čitatelje napisao je osam knjiga: Svašta u mojoj glavi, Kako je tata osvojio mamu, Zaljubljen do ušiju, Oproštajno pismo, Sretni dani, Igrokazi s glavom i repom, Pokušaj zaboraviti i Profesorica iz snova.

NOVINARSKA SKUPINA