Humanitarna prodajna akcija 5.d razreda za „Škole za Afriku“ i osobe u potrebi

Autor: Blaženka Kovač, 18. 10. 2012.

U subotu 13.10.2012. godine učenici 5.d razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice organizirali su humanitarnu prodajnu akciju povodom obilježavanja Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici 5.a razreda, učiteljice Dubravke Zubak, sudjelovali su ovoj humanitarnoj akciji.

Tim povodom u centru grada Našica ispred robne kuće proveli su humanitarnu prodajnu akciju gdje su prodavali domaće kolače, kruh, pekarske proizvode: pecivo, kolače… jabuke, ručne radove, oslikane staklene bočice, cvijeće, igračke i druge proizvode. Prikupljeni novac bit će doniran za liječenje jednog djeteta iz našičkog kraja, te za projekt UNICEF-a „Škole za Afriku“ za Etiopiju. Već četvrtu godinu u ovom  UNICEF-ovom projektu sudjeluje i naša škola. Želimo pomoći i omogućiti siromašnoj djeci Afrike besplatno školovanje, izgraditi škole, sanitarne čvorove, spremnike za vodu, klupe, stolce, ploče, knjige, školski pribor...Iz cijele Hrvatske u ovom projektu sudjelovat će preko 190 osnovnih i srednjih škola.
Predsjednica 5.d razreda Josipa Smrček i zamjenica Dora Hanižjar dale su intervju novinarki Ninoslavi Pavlus za Radio Našice o humanitarnoj akciji za Unicef „ Škole za Afriku“ i  pomoć bolesnom djetetu. Sudjelovali su učenici iz 5.d razreda: Emanuela Tudja, Mia Stojaković, Kruljac Katarina, Ana Flegar, Melissa Pohlmann, Ivana Keglević, Zahirović Roberta, Matej Mandić, Ivan Mihaljević i učenici 5.a razreda Petar Zubak i Karlo Vulić.
 Zahvaljujemo se roditeljima koji su pravili kolače, domaći kruh, sponzorima koji su nam donirali kolače, pecivo:  Pekarna „ URBARIJA“ Kolji  Koljđeraju, Pekara „ČOČAJ“ Ramu Čočaju, Gradu Našicama koji su nam osigurali štandove, gospođi Anđi Kovač koja nam je poklonila jabuke, Zoranu i Mislavu Mašiću koji su  prevezli stvari.
Od srca velika HVALA SVIM GRAĐANIMA NAŠICA koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj akciji i pomogli bolesnom djetetu i osigurali besplatno školovanje siromašnoj djeci Afrike.

Izvor: Đurđica Mašić