„Od učenika očekujem dosta dobru disciplinu i što bolju suradnju na satu.“

Autor: Blaženka Kovač, 5. 10. 2012.

Intervju s Dubravkom Pernickim, novim učiteljem glazbene kulture.
     Od ove školske godine u našoj je školi nekoliko novih nastavnika. Učenice naše Novinarske skupine doznale su nešto više o novom učitelju glazbene kulture.

NS: Kako ste saznali za natječaj za radno mjesto?
Dubravko: Saznao sam preko natječaja za učitelja glazbene kulture preko web stranice Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

NS: Kakav su dojam na vas ostavili učenici do sada?
Dubravko: S obzirom na moje sadašnje iskustvo, ovo je jedna od boljih škola u kojima sam radio.

NS: Hvala! (smijeh) Kako vam se sviđa škola?
Dubravko: Jako je lijepa, jako su dobri uvjeti za rad i zadovoljan sam.

NS: Koliko se dugo bavite ovim poslom?
Dubravko: Bavim se otkad sam diplomirao, to znači 5 godina isprekidanog staža, a imam i 3 godine neprekinutog radnog staža.

NS: Budući da ste nastavnik glazbene kulture, koju pjesmu najviše volite i koju vrstu glazbe slušate?
Dubravko: Što se tiče vrste glazbe, nemam nešto određeno, nego… ja sam više orijentiran na skoro sve vrste. Naravno, ima neke glazbe koja nije po mom ukusu, tipa turbofolk, ali uglavnom sam orijentiran na klasičnu glazbu, džez, blues, rock i nešto new age glazbe.

NS: Kako se slažete s kolegama iz ostalih predmeta?
Dubravko:  Pa, za sada, koliko sam uspio upoznati kolege iz drugih predmeta, sklopio sam dosta dobar odnos i suradnju, nadam se da će tako i ostati.

NS: Što očekujete od suradnje učenika?
Dubravko: Od učenika očekujem dosta dobru disciplinu, što bolju suradnju na satu i što bolje praćenje nastave.

NS: U redu, to bi bilo sve. Hvala Vam!
Dubravko: Hvala vama!

Izvor: Ana Đomešić i Nikolina Pavić, 7.a NOVINARSKA SKUPINA