LIKOVNI I LITERARNI NATJEČAJ POVODOM DANA TOLERANCIJE ZA OSNOVNE, SREDNJE ŠKOLE I VRTIĆE NA PODRUČJU NAŠICA

Autor: Blaženka Kovač, 5. 10. 2012.

Josipa Smrček, predsjednica 5.d razreda OŠ kralja Tomislava iz Našica, predložila je gradonačelniku Krešimiru Žagaru da bude po drugi put  pokrovitelj natječaja DAN TOLERANCIJE, posvećen LUKI  RITZU i svim mladim ljudima koji su smrtno stradali u maloljetničkom uličnom nasilju (Frano Despić, Josip Klasnić, Luka Marinac, Marko Jurić, Miroslav Tunjić, Nika Deković…)

“Tolerancija je poštivanje različitosti i sposobnost da živimo i pustimo druge da žive. To je sposobnost da se primjeni fer i objektivan stav prema onima čija su mišljenja, postupci, religija, nacionalnost itd. razlikuju od naše. Tolerancija nije samo slaganje sa drugima ili jednakost pred licem pravde, već pokazivanje respekta za suštinsku humanost u svakoj osobi…” (Sarah Peterson)

Tema natječaja: Dan tolerancije - spriječimo nasilje
Na  natječaju mogu sudjelovati učenici 5. - 8. razreda osnovnih škola:  OŠ  J.J. Strossmayera Đurđenovac, OŠ Vladimir Nazor Feričanci, OŠ Hinka Juhna Podgorač, OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac, OŠ Dore Pejačević  Našice i OŠ kralja Tomislava Našice u kategoriji literarnih i likovnih radova , 1. - 4. razreda srednjih škola: SŠ Josipa Kozarca Đurđenovac i SŠ Isidora Kršnjavoga Našice u kategoriji pjesama i literarnih radova (molimo Vas da sve škole obavezno pošalju radove iz obje kategorije na natječaj).
Dječji vrtić „Jaglac“ Đurđenovac i  Dječji vrtić „Zvončić“ Našice (mogu sudjelovati s likovnim radovima).

Natječaj traje do 25.10.2012. godine

Radovi se šalju na adresu:
OŠ kralja Tomislava
(Za natječaj Dan tolerancije – spriječimo nasilje)
Josipa Smrček, 5.d razred ( Đurđica Mašić)
Matice hrvatske 1
31 500 Našice

Prosudbeno povjerenstvo za likovne i literarne radove:
•    Josip Kanis, prof. likovne kulture
•    Sandra Hvizdak, prof. hrvatskog jezika i povijesti
•    Tanja Majdadžić, prof. hrvatskog jezika
•    Krešimir Žagar, gradonačelnik Našica
•    Josipa Smrček, učenica 5.d

Rezultati će biti objavljeni 10. studenog na WEB stranici naše škole (http://os-kralja-tomislava-na.skole.hr/), a 16.11.2012. godine bit će otvorena izložba i svečano predstavljanje najboljih radova uz podjelu pohvalnica.

Dodjela nagrada bit će na DAN TOLERANCIJE, 16.11.2012. godine ( petak ) kod gradonačelnika Našica, gosp. Krešimira Žagara. Nagrade za prvo, drugo i treće mjesto su pohvalnice i poklon (Pokrovitelj Grad Našice). Izložba svih radova bit će u prostorima naše škole i u Hrvatskoj narodnoj knjižnici i čitaonici Našice u suradnji s ravnateljicom Blažom Pavlović - Radmanović.
17.11.2012. godine uz suradnju s udrugom Klan napravili bismo koncert našičkih bendova na ljetnoj pozornici ili u kino dvorani Našice pod nazivom Prosvjedni koncert protiv nasilja među mladima “Svačije je pravo živjeti!” Koncert je posvećen tragično preminulom Luki Ritzu i svim žrtvama nasilja.
Željno očekujemo vaše radove!

Josipa Smrček, 5.d
Ravnateljica Vlatka Zahirović, prof.

Izvor: Đurđica Mašić