Prvi na 13. Dječjem glazbenom festivalu „DORICA“

Autor: Đurđica Zailac, 3. 7. 2012.

Na 13. Dječjem glazbenom festivalu „DORICA“, čiji je organizator Radio Našice, a u sklopu obilježavanja Dana grada Našice, sudjelovalo je 24 mlada izvođača. Izvođači su bili iz Našica,  Đakova, Đurđenovca, Koške i Osijeka.

Konkurencija je bila jaka, budući da su se natjecali različiti uzrasti, tj. učenici od 1.-do 8. razreda.
Ukupno je izvedeno 18 skladbi. Najzastupljenija je bila pop i rock glazba. Izvodile su se pjesme kako hrvatskih tako i stranih izvođača.
Nagrade su uručili direktorica Radija Našice Katica Šimašek i gradonačelnik grada Našice, Krešimir Žagar.
Prvu nagradu osvojili su duo.  Vasilije Urošević  (učenik 4.b razreda OŠ kralja Tomislava Našice) i prateći vokal Tomislav Krajner (učenik 3. razreda OŠ Dore Pejačević Našice). Plesačica je bila učenica Marija Nekić (2.a razred OŠ kralja Tomislava Našice).
Evo što pobjednici kažu o svojem uspjehu i radu do uspjeha.
Vasilije Urošević dijeli svoju radost:
„Ideja za  odabir  Shorty-jeve pjesme  „Dok Dunav“ sinula mi je jer pjesma ima dobar, jak rap- ritam i zato što je dirljiva. Podsjeća na blisku povijest naše domovine. Pjesmu sam sâm vježbao mjesec dana i još mjesec s Tomislavom i našom plesačicom Marijom.  Moj prijatelj  Tomo voli također voli rap-ritam pa sam zato htio  da se družimo i pjevamo zajedno. Mama mi je dala ideju da imamo plesačicu koja će plesati s hrvatskom zastavom. Na natjecanju „DORICA“ bilo je puno dobrih pjevača i pjevačica. Konkurencija je bila oštra! Prvo mjesto nisam očekivao!
Na sceni su mi se najviše svidjeli reflektori, balončići i para. To je dalo dojam kao da je profesionalna pozornica! Za nagradu sam dobio digitalni  foto-aparat , statuu Dore Pejačević, torbu Erste –banke i CD- Luke Nižetić. Poslije toga, sudjelovao sam na Radio-emisiji za talentiranu djecu na Radio Našicama. Jako mi se svidio voditelj emisije Kristijan Katarinček. Zna jasno i  lijepo postaviti pitanje.
Zadovoljan sam sa svime, a posebno s foto-aparatom kojim svaki dan nešto snimam.
Bio je pun pogodak što smo sudjelovali na „DORICI“!
Tomislav Krajner  dodaje:
„Dobro sam se osjećao. Imao sam malu tremu, ali kao da i nisam. Kad sam počeo pjevati, samo sam mislio o tome da što bolje otpjevam. Na pozornici su mi se posebno svidjeli mjehurići koji su letjeli oko nas i dim koji nas je povremeno obavijao. Pamtit ću taj dan što su nas prilikom nastupa toliko fotografirali! U vrijeme dok smo vježbali, nisam baš očekivao prvu nagradu. Mislio sam da ćemo biti 2. ili 3. Ipak su nam sedmaši i osmaši bili konkurencija! Dok sam vježbao jedino sam pazio da  zapamtim tekst i da ga otpjevam pravilno. Zadovoljan sam darovima.
Želio bih poručiti i drugim izvođačima da su oni bili isto tako dobri kao i  mi!“
Plesačica Marija Nekić kaže:
„Radosna sam! Izvrsno se osjećam! Svi mi čestitaju! Lijepe su mi bile i druge pjesme, ali mi je drago da smo mi pobijedili! Nadala sam se da ćemo pobijediti. Ne znam kako, ali znala sam! Osjećala sam to! Mama, tata, brat i sestra jako su ponosni i veseli zbog mene!Jako volim plesati i drago mi je da sam baš ja izabrana da plešem! Trud se isplatio!“

Izvor: Đurđica Zailac