Gradonačelnik Krešimir Žagar upriličio svečani prijem za Ivonu Farkaš

Autor: Blaženka Kovač, 2. 7. 2012.

U četvrtak 28.6.2012. godine, u gradskoj vijećnici Grada Našica gradonačelnik Našica Krešimir Žagar, upriličio je svečani prijem za Ivonu Farkaš učenicu 8.e razreda Osnovne škole kralja Tomislava iz Našica, dobitnicu Godišnje nagrade „ Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole protiv nasilja za 2011./2012. koju je dobila zbog opiranja nasilju u školi, pokrenula je projekt sportom protiv nasilja te sudjelovala u brojnim humanitarnim akcijama kao promotorica ideje o socijalnoj osjetljivosti.

Prijemu su osim Ivone prisustvovali, ravnateljica Vlatka Zahirović, razrednica Đurđica Mašić i Ivonin otac Damir Farkaš. Gradonačelnik je ugostio Ivonu Farkaš uputivši joj riječi dobrodošlice i čestitajući joj na dobivenoj Godišnjoj nagradi „Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja. Ivona se zahvalila na čestitkama, a ujedno se  zahvalila i na podršci razrednici Đurđici Mašić, ravnateljici Vlatki Zahirović, roditeljima majci Svjetlani i ocu Damiru, roditeljima Luke Ritza, Suzani i Renu, te svom 8.e razredu kojem i posvećuje ovu nagradu, i svim Našičanima koji su sudjelovali u našim aktivnostima, a naročito Gradu Našicama i gradonačelniku Krešimiru Žagaru koji nam je puno pomogao da ostvarimo naše aktivnosti.
Ravnateljica Vlatka Zahirović je istaknula da je Ivona izabrana za najbolju učenicu Osnovne škole kralja Tomislava za ovu 2011./2012. školsku godinu, kao nagradu primila je plaketu. To je zaslužila zbog odličnog uspjeha, prošla je svih osam razreda s prosjekom 5.00 i što je sudjelovala na natjecanjima iz raznih predmeta tijekom posljednje 4 godine. Usto, Ivona je svoju Godišnju nagradu „ Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja zaslužila izvannastavnim aktivnostima. Ivoni je ta nagrada svečano dodijeljena u Zagrebu u zgradi Vlade Republike Hrvatske 12.6.2012. na obljetnicu ustoličenja te nagrade, datum koji obilježava dan kada je Luka Ritz tragično preminuo od zadobivenih ozljeda. Nagradu je Ivoni predao ministar znanosti, obrazovanja i sporta Željko Jovanović u nazočnosti predsjednika Vlade Republike Hrvatske Zorana Milanovića, koji je istaknuo važnost nagrade u ovom vremenu, te poželio svim dobitnica da nastave s pozitivnim radom, dan poslije Ivoni je čestitao i predsjednik Republike Hrvatske Ivo Josipović, koji ju je primio u Banskim dvorima na Pantovčaku.
Gradonačelnik Krešimir Žagar na kraju prijema uručio je prigodne poklon pakete Grada Našica svim prisutnima, te poželio Ivoni sreću na upisu u srednju školu te je podržao u njenom radu, da tako nastavi i dalje, a razrednica Đurđica Mašić se zahvalila gradonačelniku na suradnji i poklonila prigodni poklon.
Ravnateljica Vlatka Zahirović, uručila je Ivoni razglednicu s Korčule od umirovljenice koja joj čestita na osvojenoj nagradi.

Izvor: Đurđica Mašić