Učenike 8.e razreda posjetila ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Našice

Autor: Blaženka Kovač, 12. 6. 2012.

Učenike 8.e razreda i razrednicu Đurđicu Mašić iz Osnovne škole kralja Tomislava Našice, posjetila je na satu razrednog odjela gospođa Vesna Lolić, ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Našice.

Ponudila je učenicima kao nagradu za njihov humanitarni i volonterski rad besplatnu Ljetnu školu mladih Crvenog križa u Orahovici koju organizira Društvo Crvenog križa Osječko – baranjske županije.
Gospođa Lolić obratila se učenicima te im tom prigodom čestitala na dobivenim nagradama za  humanitarni i volonterski rad u kojima je 8.e razred inicirao, organizirao i sudjelovao. Zahvalila je na suradnji koju je Gradsko društvo Crvenog križa Našice ostvarilo s 8.e razredom i učenicom Ivonom Farkaš. Ravnateljica Lolić učenicima je uručila poklon Crvenog križa kao znak zahvalnosti za dosadašnji trud. Učenici su nagrađeni besplatnim ljetovanjem u Centar za edukaciju Gradskog društva Crvenog križa Osijek u Orahovici. Sve troškove za polaznike ljetne škole pokriva Društvo Crvenog križa Osječko – baranjske škole i to prijevoz, smještaj, prehranu i materijale za provođenje programa ljetne škole. Svi prijavljeni učenici 8.e razreda, koji žele sudjelovati, bit će primljeni na ljetovanje u kamp između 16.8. – 26.8.2012. godine. Kamp je odlična prilike za učenike da sklope nova prijateljstva i nauče nešto novo.
Ove godine u radu 8. ljetne škole sudjeluje oko 150 članova mladih Crvenog križa s područja Osječko – baranjske županije i to iz Belog Manastira, Darde, Osijeka, Valpova, Donjeg Miholjca, Đakova i Našica. Sudjeluju djeca od 14 do 26 godina. Podijeljeni su u dvije grupe prema uzrastu. Za vrijeme ljetne škole mladi pohađaju edukaciju iz više programa Hrvatskog Crvenog križa ( „ Humane vrednote“, realistički prikaz ozljeda, prva pomoć, znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, prevencija bolesti ovisnosti, kreativne radionice, edukacija o prevenciji HIV/AIDS- a i drugih spolno prenosivih bolesti), a cilj je educirati i obučiti u svakom društvu Crvenog križa s područja Osječko – baranjske županije grupu mladih koji će provoditi program Crvenog križa i aktivnosti s mladima u svojoj sredini, a posebno u osnovnim i srednjim školama na svom području.
Gospođa Lolić nas je upoznala s radom Centra za edukaciju u Orahovici i rekla da postoji projekt  „Škola u prirodi“ i „Obuka neplivača“, koristi se predivno okruženje Orahovice, a za obuku neplivača  koristi se bazenska zgrada povezana sa ostalim zgradama toplim hodnikom. Treba napomenuti da su u bazenskom prostoru i smještajnim kapacitetima riješene sve arhitektonske barijere za osobe sa invaliditetom. Bazen i popratni sadržaji izgrađeni su po najvišim europskim normama.
Upoznala nas je s radom Gradsko društvo Crvenog križa Našice i rekla je da imaju projekt kojim  pomažu osobama u potrebi koji su stari preko 65 godina. Posjećuju ih po kućama i nose im prehrambene proizvode, odjeću  i obuću jer su u nemogućnosti doći u Našice jer nemaju novaca za prijevoz.
Upoznala nas je s radom Foto kluba Crvenog križa Našice kojem je gospođa Lolić voditelj kluba. Pozvala je učenike da se učlane u foto klub.
Učenici 8.e razreda i razrednica Đurđica Mašić, zahvalili su ravnateljici Gradskog društva Crvenog križa Našice, gospođi Lolić na predivnom poklonu.

Izvor: Đurđica Mašić