HUMANITARCI I NAJSPORTAŠI OSNOVNE ŠKOLE KRALJA TOMISLAVA NAŠICE

Autor: Blaženka Kovač, 28. 5. 2012.

U Osnovnoj školi kralja Tomislava Našice, dana 11. svibnja 2012. godine, održan je Dan škole, tim povodom dodijeljena su priznanja i nagrade učenicima za doprinos promocije naše škole u športu, za humanitarni rad i volontiranje, županijska i međužupanijska natjecanja…

HUMANITARCI
Posebno priznanje i knjigu dobila je Ivona Farkaš učenica 8.e razreda, također i učenici 8.e razreda i  razrednica Đurđica Mašić za humanitarni rad i poticanje volonterstva, jer su tijekom četiri godine vrijedno radili i za svoj rad i trud bivali nagrađeni na državnom nivou, gdje je razred dva puta dobio nagradu „Nipetnišest“ u organizaciji Plavog telefona u 6.e i 8.e razredu  kao grupno humano djelo. Na županijskom nivou u 6. razredu dobili su Povelju humanosti Osječko – baranjske županije za humanitarni rad i volonterstvo, također u sedmom razredu razred je dobio nagradu Zahvalnicu Grada Našica za humanitarni rad. U 7. razredu sudjelovali su na natječaju na državnom nivou koji je organizirala Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva  Zagreb. Nagradu  „Škola – prijatelj zajednice „ je osvojila škola za projekt „Veliki park- biser u srcu grada Našica“ gdje je Ivona Farkaš zajedno s Stjepanom Đanićem osmislila eko – projekt. Ivona Farkaš je dobila u 8. razredu također nagradu na državnom nivou „Nipetnišest“ za individualno humano djelo u organizaciji  Plavog telefona. Sudjelovala je u svim humanitarnim i volonterskim akcijama, također je bila inicijator, predlagatelj i organizator mnogim humanitarnim akcijama.

NAJSPORTAŠICA  I  NAJSPORTAŠ  ŠKOLE  ZA  2011./2012. ŠKOLSKU  GODINU

Najboljim sportašem ove godine proglašen je učenik 8.e razreda Ivan Teskera koji je ove godine sudjelovao u nekoliko natjecanja: rukometu, krosu, stolnom tenisu i šahu.
Najsportašica je učenica 8.e razreda Neomi Grgić  koja se natjecala u šahu, krosu i stolnom tenisu, za svoj trud i zalaganje dobili su plakete za najbolje sportaše u školi.
Posebno bismo se zahvalili Zajednici sportskih udruga grada Našica, predsjedniku gospodinu Josipu Pavlusu koji su nas sponzorirali s plaketama za najbolje sportaše i gospodinu Sreću Sobodiću koji je uručio plakte najsportašima. Zahvaljujemo se sponzoru Velimiru Trošelju za poklone najsportašima.

MEĐUŽUPANIJSKO  NATJECANJE  IZ  ŠAHA

Šahisti Osnovne škole kralja Tomislava postigli su najbolji uspjeh na nivou škole  osvojivši 2. mjesto na međužupanijskom natjecanju iz ŠAHA u kategoriji dječaka.
Ekipu su činili: Neomi Grgić, 8.e
                           Joško Miletić, 7.c
                           Paula Njegovanović Ocelić, 4.a
                           Bruno Šimunek, 5.d
                           Ivan Teskera, 8.e

Mentor Adam Tomaić i učiteljica Đurđica Mašić dobili su priznanje i knjigu za uspješno sudjelovanje na međuopćinskom, županijskom i na međužupanijskom natjecanju u šahu.
Priznanja i knjige svečano je uručila učenicima i mentorima ravnateljica Vlatka Zahirović.
ŽUPANIJSKO NATJECANJE - LIDRANO
Priznanja i majice su još dobile učenice 8.e razreda  Laura Karakaš i Valentina Povarnik koje su sudjelovale na županijskom natjecanju  iz Lidrana, a  mentor je bila učiteljica Tanja Majdandžić, a priznanja im je svečano uručila ravnateljica Vlatka Zahirović.

Izvor: Đurđica Mašić