Nastup ritmičke skupine OŠ kralja Tomislava Našice,„Našičko sunce“, na 7. PLESNOM COCKTAIL-U“ u Slavonskom Brodu

Autor: Blaženka Kovač, 16. 5. 2012.

Povodom Međunarodnog dana plesa  ritmička skupina OŠ kralja Tomislava „Našičko sunce“, nastupila je  na 7. PLESNOM COCKTAIL-u u Slavonskom Brodu, u Kazališno -koncertnoj dvorani Ivane Brlić Mažuranić.

Nastupilo je 25 skupina. Mi smo bili 9. po redu.
Nastupali su učenici 4., 3. i 2. razreda: Tea Šisler, Vasilije Urošević, Karlo Vulić,Glorija Lukačić, Josipa Krnjak, Andrea Rajs, Petar Zubak, Katarina Šprem, Veronika Šprem, Matija Čatić i Manuel Nemet.
Voditeljice su učiteljica Blaženka Vrlja i pedagoginja Đurđica Zailac.
Organizator je bio Brodski plesni studio „Cascavela“ koji je osnovan još 1988. i ima dugu tradiciju koja njeguje ljepotu plesa i pokreta.
Na „Plesnom COCKTAIL-u  nastupile su  profesionalne i amaterske plesne skupine iz  Zagreba, Požege, Nove Gradiške, Virovitice, Pleternice, Đakova, Slavonskog Broda i Našica.
Točke su bile različite( kao i uzrasti): od baleta, suvremenog plesa,mažoretkinja, akrobatskog rock and roll-a do latinoameričkog plesa i hip-hop-a.
Poslije generalne probe, učenici su imali sadržajno poslijepodne.
Obišli su sajam cvijeća. Hodajući uz Savu ciljano su  išli fotografirati se uz najveću 3D sliku na svijetu, a zatim su  razgledali znamenitosti Slavonskog Broda.

Šetnju su završili  na dječjem  igralištu gdje su se „družili“ s likovima iz bajki Ivane Brlić Mažuranić.
Nastup drugih plesnih skupina kao i naš nastup, obogatio nas je novim iskustvima i saznanjima koji će itekako  dobro doći u budućem radu.
Svoja zapažanja iznose učenici.
Matija Čatić iznosi:
„Prvi put smo bili na tako jednom velikom javnom događaju. Nisam imao tremu, ali osjećao sam veliku odgovornost. Poseban je doživljaj bio nastup pod reflektorima! Želim opet otići tamo!“
Josipa Krnjak dodaje:
„Imala sam malu tremu jer je naša koreografija vrlo zahtijeva! Bila sam sretna jer nas je gledalo puno ljudi u dvorani. Posebni scenski efekti samo su nadopunjavali trako lijep ugođaj!“
Manuel Nemet kaže:
„Bio sam sretan i ponosan! Posebno jer sam predstavljao moj grad i moju školu! Na majicama, u kojima smo nastupili imali smo natpis NAŠICE-MOJ GRAD!“
Tea Šisler dodaje:
„Imala sam malu tremu. Bila sam uzbuđena jer nisam navikla da me tako puno ljudi gleda! Srce mi je jako lupalo! Razmišljala sam kako će sve završiti, ali sve je dobro prošlo.  Bila sam neizmjerno sretna i mislim da je to naš najbolji nastup do sada!“
Karlo Vulić komentira:
„Sretan sam. Iako sam imao ozlijeđenu ruku, dao sam sve od sebe i bol je prestala u plesu. Čak je malo i zaboljelo, ali nisam obraćao pažnju na to nego nastavio plesati! Jako mi je bilo stalo da uspijemo!  Ali i ručak smo imali jako dobar u lijepom restoranu! Najviše mi se svidio nastup profesionalne skupine iz Zagreba!“
Glorija Lukačić promišlja:
„Od sreće i uzbuđenja u trenutku sam izgubila mobitel!Na  kraju je sretno pronađen!Željela bih i dalje  nastupati na takvim velikim manifestacijama jer je to neponovljiv doživljaj! U pauzi me se  posebno  dojmila 3D slika i sajam cvijeća koji smo posjetili!“
Vasilije Urošević  dijeli svoje osjećaje:
„Bilo je predobro! Kao u nekom filmu. Čast je nastupati u tako velikim dvoranama i s profesionalcima plesačima! Adrenalin su mi dala svjetla i magla! Bilo mi je drago što smo dobili veliki pljesak! Dva tjedna pred nastup vježbao sam sam kod kuće nove hip-hop pokrete i iznenadio čak i svoje voditeljice i prijatelje iz plesne skupine! Shvatio sam da baš u tome pronalazim radost i da se želim u životu baviti plesom i sportom! Svidio mi se zastor iza nas. Efektan je! Kreativno osmišljen! Nisam imao nimalo tremu jer imam samopouzdanja i uživam nastupati pred publikom! Publika me zaista nosi !“
Petar Zubak mudro dodaje:
„Imao sam malu tremu. Svidjelo mi se što je pozornica velik  i što smo imali puno mjesta da pravilno odradimo svoje pokrete! Nismo se gurali! Ozvučenje je bilo savršeno, a nama plesačima je to vrlo bitno!“
Veronika Šprem podsjeća :
„ Svidjeli su mi se raznovrsni kostimi i glazba drugih plesača. Ali i mi smo bili ponosni na kostime naše skupine! Žao mi je što nije bilo više vremena za druženje s drugim skupinama. Posebno mi se svidjela baletna skupina i zamišljala sam sebe kao balerinu!“
Kartarina Šprem govori:
„Vožnja za Slavonski Brod bila je ugodna. Na generalnoj pobi dva puta smo otplesali. Šetali smo uz rijeku Savu i uživali u igri u parku gdje smo se fotografirali s likovima iz pripovijetki I.B.Mažuranić.“
Andera Rajs završava:
„Prije nastupa uradili smo Brain Gym vježbe koje nam pomažu da budemo još uspješniji u plesu!Nastupali smo deveti po redu i svojim smo nastupom ugodno iznenadili publiku. Pamtim mnoge događaje no ovaj je našao posebno mjesto u mom srcu!“
Zahvaljujemo roditeljima na podršci  koju su nam i ovaj put nesebično ukazali.

Izvor: Blaženka Vrlja i Đurđica Zailac