Proslavili smo Dan škole

Autor: Blaženka Kovač, 15. 5. 2012.

U petak 11. svibnja naša je škola odisala svečanim ozračjem – proslavili smo Dan škole.

Svečana priredba započela je u 9 sati pod vodstvom naše učenice Ivone Gašparić, 7.c.

Uvodnu riječ i toplu dobrodošlicu u ime škole svim nazočnima i uzvanicima izrazila je ravnateljica Vlatka Zahirović. Zadovoljstvo sudjelovanjem u današnjem svečanom danu izrazio je i uvijek nam dragi gost našički gradonačelnik Krešimir Žagar.

U pjesmi, plesu i recitacijama uspješni su bili sljedeći sudionici i njihove učiteljice:
-    Katarina Hrvat, 5.d – himna „Lijepa naša“ (učiteljica Katarina Bukvić)
-    Šimun, Lea, Lara i Elena, 1. a razred: recitacije „Prvoškolski život“ i „Majka“ (učiteljica Jasmina Vidaković)
-    Dječji slovački zbor iz Markovca (učiteljica Ana Marošević)
-    Lea i Dominik – dramska igra „Romea i Julijo“ (učiteljica Tanja Majdandžić)
-    učenici 2.a razreda – Mali ples (učiteljica Ljiljana Kubaša)
-    učenici 3.a razreda – pjesma „Baš me veseli“ (učiteljica Snježana Mataija)
-    Karla i Luka, učenici naše škole i Osnovne glazbene škole Kontesa Dora – skladba na glasoviru (mentorice Darija Vlajnić i Sanja Petrović)
-    učenici 3. c razreda i Jelena Gerendaj, 8.c – pjesma „Happy ending“ (učiteljica Jelena Šimunović)
-    Karla  Žiha, učenica naše škole i Osnovne glazbene škole Kontesa Dora – skladba „Divlji jahač“ (mentorica Darija Vlajnić)
-    Školski zbor – dvije pjesme (učiteljica Katarina Bukvić)
-    Ritmička skupina „Našičko sunce“ (učiteljica Blaženka Vrlja i pedagoginja Đurđica Zailac)

Nakon zabavnoga programa uslijedila je dodjela nagrada našim najboljim učenicima i njihovim mentorima – ponosu naše škole koji su tijekom ove školske godine ostvarili zapažene uspjehe na županijskim i međužupanijskim natjecanjima, smotrama te raznim natječajima.
Ravnateljica je također dodijelila priznanja suradnicima i prijateljima škole - gradonačelniku Krešimiru Žagaru, načelniku Policijske postaje Našice Ivici Bukviću te glavnom tajniku Športske zajednice grada Našica Srećku Sobodiću kao znak zahvale za doprinos boljitku rada škole.

Ovogodišnju je konferansu proslave Dana škole osmislila učiteljica Vesna Kovačević-Tomić.

Kao i uvijek, zahvaljujemo i našem domaru Goranu Đomešiću na tehničkoj potpori.

Sve u svemu, bilo nam je jako lijepo. Vama koji niste bili na priredbi može biti žao. Pogledajte barem na fotografijama kako nam je bilo. Pozdrav dogodine!

Izvor: NOVINARSKA SKUPINA