ETwinning projekt Rastimo zdravo

Autor: Svjetlana Vulić, 11. 5. 2022.

Učiteljice Ljiljana Kubaša iz OŠ kralja Tomislava, Našice i Brankica Habuzin iz OŠ Dubrava iz Dubrave otvorile su projekt Rastimo zdravo na eTwinning platformi.

Cilj projekta je razvijati odgovornost i svijest o sebi i svom zdravlju, uočiti razlike između zdrave i nezdrave hrane, uočiti povezanosti i važnosti zdrave prehrane i fizičkih aktivnosti u svakodnevnom životu, pozitivno utjecati na predškolce i djecu školskog uzrasta na formiranje zdravih životnih navika, razvijati sposobnosti samostalnog učenja, problemskog mišljenja, rada u timovima, komunikacije, inovativnog mišljenja, vlastite prezentacije, medijske i IKT kompetencije.

Planirane aktivnosti u ovoj 2021./2022. šk.g. bile su sljedeće:

U rujnu smo se međusobno upoznali kao i s načinom rada na projektu. U listopadu smo predstavili projekt u sklopu projekta Webučionice i izradili logo projekta. Obilježili smo nadnevke 9.10. Dan mentalnog zdravlja, 16.10. Dan kruha, 20.10. Dan jabuka. U prosincu su učenici izradili zdravi dnevni jelovnik, a 3.12. obilježili smo Međunarodni dan osoba s invaliditetom.

Veljaču smo posvetili mentalnom zdravlju djece, obilježili Međunarodni dan života. Mjesec travanj bio je u znaku zdravlja. Vježbali smo s fizioterapeutom, raznoliko se hranili, boravili na svježem zraku, pili puno tekućine. Tako smo obilježili Svjetski dan zdravlja te 22.4. Dan planeta Zemlje. 29.4. zaplesali smo na Svjetskom danu plesa. U lipnju planiramo doći u školu biciklima te na taj način obilježiti 3.6. Svjetski dan bicikla.

Svi uključeni partneri kreirali su svoje dodatne aktivnosti prema izboru.

Na završetku projekta sudionici će prezentirati svoj rad drugim partnerima preko videokonferencije. U projekt su uključeni partneri iz Hrvatske, Turske i Bosne i Hercegovine.

Ostvarena je odlična suradnja, stvorena su nova prijateljstva i nadamo se da će ovaj projekt zaživjeti i nagodinu.

Izvor: Ljiljana Kubaša

« Travanj 2024 »