e-Dnevnik u našoj školi

Autor: Vlatka Zahirović, 10. 9. 2014.

Od ove školske godine u OŠ kralja Tomislava Našice umjesto klasičnih dnevnika upotrebljava se e-Dnevnik - web aplikacija za vođenje razredne evidencije.

e-Dnevnik je web aplikacija za vođenje razredne evidencije u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj. U razrednim odjeljenjima u kojima se koristi, e-Dnevnik zamjenjuje papirnatu razrednu knjigu. e-Dnevnik za učenike i roditelje je web aplikacija koja omogućava učenicima i roditeljima pregled ocjena, izostanaka, bilješki te raporeda pisanih zadaća koje su njihovi nastavnici upisali u e-Dnevnik sustav.

Učenici se u aplikaciju prijavljuju sa svojim elektroničkim identitetom (npr. pero.peric@skole.hr) iz sustava AAI@Edu.hr na adresi https://ocjene.skole.hr

Elektronički identitet dobivaju u školi od administratora imenika.

Roditelji se u aplikaciju mogu prijaviti na adresi https://ocjene.skole.hr isključivo ukoliko su registrirani u sustavu e-Građani. Registracija u sustavu e-Građani može se izvršiti u poslovnicama FINA-e. Podaci u e-Dnevniku prikazani su s vremenskim odmakom od 48 sati iz pedagoških razloga.

Ukoliko žele, roditelji mogu razrednicima dati pisanu suglasnost i ostaviti elektroničku adresu kako bi dobivali obavijesti o izostancima svog djeteta. Suglasnost se odnosi isključivo na obavijest o izostancima i ne omogućava uvid u ostale podatke učenika (ocjene, bilješke…).

eD_roditelji.pdf (1.05 MB)
e-D_upute_za_roditelje.pdf (488.95 KB)