U suradnji s udrugom branitelja Domovinskog rata INA-Naftaplin KVIN proveden je i ove godine u našoj školi projekt „Edukacija mladih – Da se ne zaboravi“.
Učenicima su predavanja održali umirovljeni general Mirko Horvatin, ratni zapovjednik specijalne jedinice policije Krapinsko-zagorske županije Barun, zatim umirovljeni bojnik HV-a Nikola Masnikosa te glavni tajnik UBDR-a Ina-Naftaplin Kvin i pripadnik specijalne policije u domovinskom ratu Ivica Kovačević. Dugogodošnjim predavačima pridružio se i Josip Lončar, magistar povijesti i bivši učenik naše škole koji je učenicima govorio o ratnim događanjima u Našicama u rujnu 1991.g.
Na zanimljiv i primjeren način učenicima je prikazano razdoblje od prije tridesetak godina , iz najtežeg razdoblja obrane i stvaranja samostalne Hrvatske. Najaktivniji učenici nagrađeni su za svoje sudjelovanje u predavanjima majicama s natpisom projekta.
Cilj je ovoga projekta promicanje vrijednosti Domovinskoga rata među mladima, očuvanje digniteta Domovinskoga rata, te uključivanje branitelja u rad civilnoga društva.
Predavanje se provodi već duži niz godina kao rezultat suradnje udruga s područja grada i naše škole, a s porukom „Da se ne zaboravi“.
Izvor: Sandra Hvizdak