> O školi  > Povijest
Povijest škole

Osnovna škola kralja Tomislava Našice osnovana je 2002., a nalazi se u zgradi sagrađenoj 2001. godine. Uz određeni dio Našica, upisno područje naše  škole čine okolna mjesta Brezik, Šipovac, Markovac, Zoljan, Gradac, Velimirovac, Lila i Londžica.  Uz matičnu školu, za učenike razredne nastave organizirana je nastava u trima područnim školama: Gradac, Markovac i Velimirovac. 2003. godine uz školu je sagrađena i velika športska dvorana  namijenjena učenicima i građanima.

PŠ Markovac

PŠ Velimirovac

PO Gradac

2009.  godine dodijeljen nam je naziv Škola bez barijera. Opremljeni smo dizalom, prilagođenim toaletima,  rampama koje osiguravaju pristup učenika s teškoćama u kretanju učionicama i ostalim prostorima škole, a imamo i organizirani prijevoz posebno prilagođenim vozilom.

Budući da smo škola s najviše učenika koji pohađaju izbornu nastavu slovačkog jezika u Republici Hrvatskoj, njegujemo slovačku tradiciju, kulturu i jezik putem nastave, različitih natječaja i projekata unutar i izvan granica Hrvatske.

Učitelji i  učenici škole rado se uključuju u humanitarne, ekološke, likovne i edukativne akcije i aktivnosti te surađuju u programima lokalne zajednice u svrhu ostvarivanja odgojno-obrazovnih ciljeva i odgoja budućih aktivnih i odgovornih članova naše zajednice.

« Ožujak 2021 »