Svečana dodjela nagrada učenicima i mentorima

Autor: Jelena Šimunović, Blaženka Crnov, 15. 6. 2022.

U srijedu, 15. lipnja 2022. u sklopu programa obilježavanja Dana grada Našica, nagrađeni su učenici i mentori za postignute uspjehe na državnim natjecanjima.

Na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar, u organizaciji udruge Suradnici u učenju uz podršku MZO, u 10 % najboljih plasirali su se: Franka Trcović s mentoricom Ljiljanom Kubaša, Erin Katarinček s mentoricom Marinom Bukvić, Josip Lamot s mentoricom Zrinkom Pinter, Samuel Vrekalović s mentoricom Zrinkom Pinter, Marian Kuric s mentoricom Marijom Ivanković, Luka Djedović s mentoricom Marijom Ivanković te Andrija Žiha s mentoricom Marijom Ivanković. Andrija Žiha riješio je 100 % te je 1. u državi.

Na međunarodnom natjecanju iz matematike Klokan bez granica u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva u 10 % najboljih plasirali su se Petar Formbaher s mentoricom Ljiljanom Kubaša, Filip Knežević s mentoricom Jasminom Vidaković, Ivan Vučemilović s mentoricom Majom Simel Bošnjaković, Petar Švenda s mentoricom Andreom Čavajda, Roko Šarlija s mentoricom Jelenom Šimunović Antunović, Marta Ivanušec s mentoricom Blaženkom Vrlja, Johana Perković s mentoricom Andreom Čavajda, Luka Djedović s mentoricom Andreom Čavajda, Leo Graovac s mentoricom Martinom Strapač, Filip Topalović s mentoricom Martinom Strapač, a 1. je mjesto osvojio Jakov Ivanišić s mentoricom Brankom Lovošević.

Za sudjelovanje na državnoj smotri Lidrano nagrađena je učenica Marija Bogdanić,  5. b s mentoricom Brankom Turza.

Na međunarodnom natjecanju u poznavanju engleskog jezika Hippo Olympiad 3. mjesto na državnoj razini osvojili su Ena Bobek, 5. c s mentoricom Monikom Sobodić, Luka Djedović, 8. b s mentoricom Anom Katruša.

9. mjesto na državnom natjecanju iz stolnog tenisa osvojili su Roko Mihovilović Baksa, 6. b; David Štrk, 8. c; Tin Mikulučić, 8. d; Roko Potolovec, 8. c, s mentoricom Đurđicom Mašić.

9. mjesto na državnom natjecanju u rukometu, u kategoriji 7. i 8. razreda, osvojili su sljedeći učenici s mentorom Markom Žigićem: Ivan Čeme, Leo Graovac, Gabrijel Dević, Antonio Pritišanac, Noa Đurinović, Ivano Krivošija, Filip Topalović, Ivano Stojaković, Mislav Osječanin, Luka Brkić, Niko Stošić, Petar Barišić, Borna Tomljanović, Luka Barači i Manuel Bereš. Mentor je Marko Žigić.

Izvor: Jelena Šimunović Antunović

« Travanj 2024 »