Učenici 6.d razreda sudjelovali u Europskom školskom sportskom danu

Autor: Marija Ivanković, 6. 10. 2021.

Povodom Europskog školskog sportskog dana, u okviru Europskog tjedna sporta, učenici 6.d razreda i učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture Đurđica Mašić posjetili su Kuglački klub Đurđenovac. Primio ih je predsjednik Kuglačkog kluba Đurđenovac Danijel Rončević.

Djecu je upoznao s osnovnim pravilima kuglanja te je organizirao mini turnir za dječake i djevojčice.

Predsjednik je uručio prigodne nagrade najboljim natjecateljima.

U konkurenciji djevojčica 1. mjesto osvojila je Josipa Hujbert, 2. Tia Marksp, a 3. Nikolina Hanzlić.

U konkurenciji dječaka 1. mjesto osvojio je Daniel Anđelić, 2. Gabrijel Formbaher, a 3. Noa Raguž.

U ime 6.d razreda predsjednik razreda Adam Ivanušec zahvalio je predsjedniku Rončeviću što im je omogućio da provedu ugodan sportski dan i da se bolje upoznaju s ovim sportom.

Ostatak sportskog dana učenici su proveli igrajući nogomet, odbojku i stolni tenis.

Sudjelovanjem u ovoj inicijativi škola je postala dijelom pokreta #BeActive koji sponzorira Europska komisija. Ovo je bila prilika da škola ostvari veću interakciju sa svojom zajednicom te da potakne učenike na tjelesnu aktivnost i zdrav načina života.

Adam je dosad proveo nekoliko projekate za razvoj programa nenasilja i rješavanja sukoba: „Sportom do zdravlja“, „Sportom protiv nasilja“ i „Prevencija nasilja u školama“. Naša je škole dobila certifikat za sudjelovanje u Europskom školskom sportskom danu.

Izvor: Đurđica Mašić

« Ožujak 2024 »