Uspješno završena humanitarna akcija 5. b razreda za učenike 1. osnovne škole Petrinja

Autor: Brankica Živković, 24. 3. 2021.

Tijekom veljače ove godine učenici 5.b razreda pripremali su paketiće sa školskim priborom za učenike 6.a razreda iz Petrinje.

Svi učenici 5.b razreda zajedno sa svojim roditeljima uključili su se u ovu humanitarnu akciju te pokazali spremnost pomoći učenicima čija je škola stradala u potresu i označena je crvenom naljepnicom. Brižno su pripremali pakete u koje su stavljali sav potreban školski pribor koji bi učenicima mogao zatrebati u njihovom radu. Osim školskog pribora, mogli su u svoje paketiće spakirati slatkiše ili još neke sitnice. Svi su učenici 5.b razreda napisali i lijepe ohrabrujuće poruke za učenike 6.a razreda iz Petrinje, a neki su učenici ostavili i svoj kontakt kako bi se mogla razviti i neka nova lijepa prijateljstva.

Za dostavu paketa u Petrinju pomoć smo potražili u Gradskom društvu Crvenoga križa Našice. Ravnatelj Igor Feldi, djelatnici i volonteri našičkoga Crvenoga križa  spremno su se odazvali našoj molbi te prevezli paketiće u Petrinju. Ovim putem im od srca zahvaljujemo!

Paketi su dostavljeni u petrinjsku Područnu školu Hrastovica gdje se privremeno odvija nastava za učenike te je ujedno ondje i smješten dio administrativnoga osoblja. Ovi mali znakovi pažnje naših učenika donijeli su veliku radost i osmjehe na lica učenika 6. a razreda. Razrednica 6.a razreda Ivana Radečić Dabić preuzela je i knjige koje je za njihovu školsku knjižnicu donirao jedan učenik 5.b razreda te podijelila paketiće sa slatkišima koje je za sve učenike pripremila obitelj Vanevski.

Još jednom zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli i sudjelovali u realizaciji ove hvalevrijedne humanitarne akcije!

« Travanj 2024 »