Osnovna škola kralja Tomislava Našice

Iskustvom i znanjem do jednakosti

Autor: Brankica Živković, 9. 12. 2020.

Povodom obilježavanja 3. prosinca - Međunarodnoga dana osoba s invaliditetom, učenicima 5. razreda naše škole održano je online predavanje kao dio trogodišnjega programa edukacije o invaliditetu za učenike od 5. do 8. razreda osnovnih škola diljem Hrvatske.

Program provodi Hrvatski savez udruga za mlade i studente s invaliditetom SUMSI, a uključivanje naših učenika u ovaj program organizirala je naša školska defektologinja Iva Ramljak.

Naši su učenici kroz predavanje učili kako uspostaviti komunikaciju s osobom s invaliditetom te kako i kada joj pomoći,  saznali su više o konvenciji o pravima osoba s invaliditetom, univerzalnom dizajnu prilagođenom svima, potrebama za arhitektonskim i drugim prilagodbama te o tome kako svakodnevno žive i funkcioniraju osobe s invaliditetom.

Program provode Albina Žnidar i Denis Marijon, slijepa osoba i osoba u invalidskim kolicima, a u zadnjih su deset godina proveli više od šest stotina predavanja. Oni su ujedno bili i predavači s kojima su se učenici naše škole povezali putem aplikacije Zoom i predavanje slušali u realnom vremenu. Na kraju predavanja ispunjavali su i kratku anketu u kojoj su imali prilike izraziti svoje dojmove o predavanju i reći što su novo naučili o životu osoba s invaliditetom.

Škola na daljinu
Vrijeme je za školski obrok 3
Naša škola

Pogledajte film o našoj školi profesorice Vesne Kovačević-Tomić.

Dopunska nastava 2018./2019.
Informacije za roditelje
Priručnik za pomoćnike

Priloženi dokumenti:
ucimo zajedno FINAL.PDF

« Siječanj 2021 »

CMS za škole logo
Osnovna škola kralja Tomislava Našice / Ulica Matice Hrvatske 1, HR-31500 Našice / os-kralja-tomislava-na.skole.hr / ured@os-kralja-tomislava-na.skole.hr