Jeste li znali da svaka jabuka ima svoju zvijezdu?

Autor: Brankica Živković, 21. 10. 2020.

Učenici 1. a razreda različitim su aktivnostima obilježili 20. listopada - Dan jabuka.

Svaki učenik donio je jednu jabuku.

Nakon slušanja priče o mladoj voćki jabuke koja je gledala u blistave zvijezde na noćnom nebu i žarko željela da jedna od tih zvijezda bude baš njena, provjerili smo ima li i njihova jabuka svoju zvijezdu…

.

Ima!!!!

U učionici se neko vrijeme čulo samo hrskanje jedrih zrelih jabuka koje su brzo nestale. Mmmmmmmmmm! Ukusno!

Provjerili smo kakve jabuke najviše volimo…. „pobijedile“ su crvene, iako ima puno učenika koji vole i žute i zelene.

Nakon razmišljanja i predlaganja na koje sve načine možemo upotrijebiti jabuku, opet smo popunjavali grafikon i „pobijedio“ je sok.

Na satu matematike učenici su pokazali brzinu i spretnost u brojanju jabuka i snalaženju u tablici, a na kraju smo rješavali „jabučni sudoku“- neki prvi put u životu. Bilo je jako zanimljivo!

Sat prirode i društva bio je izazov! Zadatak je bio pokazati spretnost u izrezivanju te slaganju sličica pravilnim redoslijedom - od sjemenke do ploda.

Dodatnu nastavu matematike ispunili smo rješavanjem labirinta (pomogli smo djevojčici i crviću naći put do jabuke) i igricom kockicama Tko će prije obojiti jabuku.

Baš je bilo zanimljivo!

Tijekom dana naučili smo pjesmicu kojom završavamo:

Jabučice crvena, na visokoj grani!

Hajde, hajde, jabuko, ti na zemlju paʼni!

Ti visoko, mala (malen) ja,

Zar to nije šala?

A da puhne vjetrić blag,

Ti bi dolje pala.