Likovni natječaj„Stop nasilju“povodom Dana tolerancije - svečana dodjela nagrada najboljim učenicima

Autor: Marija Ivanković, 21. 12. 2019.

U petak 13. prosinca 2019. u OŠ kralja Tomislava Našice upriličena je svečana dodjela nagrada najboljim učenicima koji su sudjelovali na likovnom natječaju za osnovnoškolce povodom Dana tolerancije – „Stop nasilju“. Natječaj je posvećen Luki Ritzu i svim mladim ljudima koji su smrtno stradali u maloljetničkom uličnom nasilju.

Na natječaj je prijavljeno 70 likovnih radova učenika od 1. do 8. razreda iz OŠ Antuna Čolnića Đakovo - Područna škola Široki Polje; OŠ Ivana Brlika Slovaka Jelisavac i OŠ kralja Tomislava Našice. Prosudbeno povjerenstvočinili su Josip Kanis, prof. likovne kulture; Danijel Rončević, prof. fizike, tehničke kulture i informatike i Dorotea Horvat, učenica 8.d razreda.

Izložba nagrađenih radova postavljena je u predvorju Škole.

Program je vodila Dorotea Horvat, učenica 8.drazreda i predlagateljica ovog natječaja. Dobitnica je priznanja Godišnje nagrade „Luka Ritz" za promicanje tolerancije i nagrade Škola bez nasilja za školsku godinu 2018./2019.

Pokrovitelj Godišnje nagrade "Luka Ritz" je Ministarstvo znanosti i obrazovanja, a Osnovna škola kralja Tomislava osvojila je nagradu od 10.000 kuna za provođenje projekta  „Prevencija nasilja u školama". Likovni natječaj na temu „Dan tolerancije – stop nasilju“ sastavni je dio navedenog projekta.

U uvodnom djelu programa Dorotea je pročitala sastav Luke Ritza „Svačije je pravo disati!“ dok je u pozadini svirala pjesma „Surovi grade“ zagrebačke grupe Adastra. Pjesma je posvećena Luki Ritzu i svim mladima stradalima od nasilja. Nakon toga, učiteljica Đurđica Mašić premijerno je predstavila pjesmu „Stop nasilju“ Vanje Hrvoja Dražića, autora stihova i glazbe, posvećenu Luki Ritzu i svim  žrtvama maloljetničkog nasilja.

U ime ravnateljice Vlatke Zahirović sve prisutne nagrađene učenike,  mentore i roditelje pozdravila je knjižničarka Ivana Ostrički te nagrađenima uručila priznanja, zahvalnice i prigodne darove - knjigu Luke Ritza.

Nakon dodjele priznanja i nagrada sudionici su se družili na domjenku u školskoj knjižnici.

Zahvaljujemo sponzorima –Lukinoj majci Suzani i ocu Reneu Ritzu, koji su donirali knjige i učenici Emi Jović koja je pomogla pri organizaciji.

Rezultati natječaja

1. razred

1. Toni Liška, 1. b; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Maja Simel Bošnjaković

2. Nera Galić, 1.b; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Maja Simel Bošnjaković

3. Lana Pavelik, 1.b; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Maja Simel Bošnjaković

2. razred

1. Nera Szabo Dukarić, 2.a; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Ljiljana Kubaša

1. Aurora Černjava, 2.c; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Mihaela Pokrivka

2. Lara Bošnjaković, 2.c; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Mihaela Pokrivka

3. Antonela Peršić, 2.c; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Mihaela Pokrivka

3. razred

1.Ante Repinc, 4.c; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Blaženka  Vrlja

1. NikolonaHanzlić, 4.c; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Blaženka  Vrlja

2. Filip Koš, 4.c; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Blaženka  Vrlja

3. Tia Marks, 4.c; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica: Blaženka  Vrlja

5. i 6. razred

1.  Klara Paska, 5. razred; OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac; mentorica: Katarina Najmenik, prof.,

1. Barbara Dragozet, 5. razred; OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac;                            mentorica: Katarina Najmenik, prof.

2.  Ena Pažin, 5. razred; OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac; mentorica: Katarina Najmenik, prof.

3.  Karla Janeski, 5.c; OŠ kralja Tomislava Našice

3. Ela Pejić, 6. razred; OŠ Antuna Čolnića Đakovo - Područna škola Široki Polje; mentor: Mihovil Mašić, prof.

8. razred

1.Dora Rogač, 8.d; OŠ kralja Tomislava Našice; mentorica:  Đurđica Mašić