Posjet Dječjem vrtiću "Zvončić", Našice

Autor: Brankica Živković, 14. 11. 2019.

Povodom Tjedna bajki u OŠ kralja Tomislava i Mjeseca hrvatske knjige članovi Novinarske skupine škole u srijedu 13. studenoga posjetili su naše najmlađe sugrađane u njihovom vrtiću.

Djeca su bila vrlo uzbuđena i vesela zbog našeg dolaska i programa koji smo im pripremili. Pozdrav mališanima uputili su David Tarandžić i Luka Djedović iz 6.b razreda koji su započeli razgovor o tome čega se djeca obično boje te tko ili što im pomaže da lakše zaspe. U razgovor su se lako i spremno upustili vrtićanci s uvijek zanimljivim i kreativnim razmišljanjima.

Nikolina Prošić zatim je djeci pročitala hrvatsku bajku "Kraljeva kći" koja se djeci jako svidjela.

Nakon razgovora o bajci, kako bi djeca bezbrižno utonula u san, učenice Tena Ferčec, Petra Tomljanović i Rebeka Szabo podijelili su im pjesme i molitvice za ljepše snove koje su naši novinari sami ilustrirali i ukrašavali u školi.

Petra Tomljanović najavila je nastup Sare Slivka i Kiare Kojić koje su uz pomoć Lorene Lacko djeci izvele Rodarijev igrokaz Iskrivljena priča.

Kako to obično biva kad se djeca okupe, nije moglo proći bez - igre! Kiara Kojić i Ema Korbar povele su djecu u igru oponašanja u kojoj su svi rado sudjelovali sa zadatkom glume ili oponašanja životinje ili predmeta čiji naziv počinje prvim slovom imena svoga prijatelja ili prijateljice zdesna.

Nakon igre, Ema i Kiara mališanima su pokazale plesne korake uz pjesmu Bubamarac te su svi zajednički otplesali ovu omiljenu dječju pjesmu.

Naši su nas domaćini počastili slatkišima, grickalicama i sokom, a ovo prekrasno druženje koje je oplemenilo i male i velike još se kratko nastavilo uz ples i igru. Rado smo se prisjetili vrtićkih dana, smijeha i bezbrižnosti.

Izvor: Ivan Kojić 8. a, Novinarska skupina