5. Međuškolski fotonatječaj Knjiga u kadru

Autor: Brankica Živković, 22. 11. 2018.

U srijedu 21. studenoga 2018. dodijeljene su nagrade i otvorena izložba radova s 5. Međuškolskog fotonatječaja Knjiga u kadru.

Na natječaj je prijavljeno 25 radova 15 učenika iz OŠ Dore Pejačević i OŠ kralja Tomislava iz Našica, a tema ovogodišnjega natječaja bila je Baština.

Prvi ovakav natječaj održan je 2014. godine i bio je namijenjen učenicima naše škole.

Od sljedeće godine proširen je na našičke i osnovne škole šireg našičkog područja. Tada se uključuje povjerenstvo: fotografi Dora Dvoržak, Josip Ledinšćak, koji te godine održavaju radionicu o fotografiranju za učenike, i ravnateljica Hrvatske narodne knjižnice i čitaonice Našice Silvija Šokić. Sve četiri godine bili su u povjerenstvu.

Ove su godine nagrađeni sljedeći učenici:

Kategorija 5. i 6. razred

1. Gabrijela Sarajlić (mentorica Sanja Portnar)
  1. Sebastijan Kušenić (mentorica Sanja Portnar)
  1. Elena Liška (mentorica Vesna Kovačević-Tomić)

Pohvala – Luna Žajlik (mentorica Sanja Portnar)

Rea Kvak (mentorica Sanja Portnar)

Kategorija 7. i 8. razred

3. Roko Šikić (mentorica Tanja Majdandžić)

1. Sara Kapelac (mentorica Vesna Kovačević-Tomić)
  1. Hana Knežević (mentorica Tanja Majdandžić)

Pohvala - Karla Mikinac (mentorica Vesna Kovačević-Tomić)

Zahvalnice za sudjelovanje primili su učenici:

David Mucafir

Lea Kaselj

Klara Rigo

Ivan Papučić

Antonija Valenčak i

Lorena Ciboci

Uz prva tri mjesta u kategoriji mlađih i starijih učenika dodijeljene su i tri pohvale za kreativnost.

Izložbu radova s ovogodišnjega natječaja možete pogledati u holu na katu naše škole.

Pokrovitelji natječaja bili su Nakladnička kuća Školska knjiga i promotorica Marijana Bonić, Nakladnička kuća Alfa i promotor Mišo Tokić, Hrvatska narodna knjižnica i čitaonica Našice i ravnateljica Silvija Šokić, Radio Našice i g. Nikola Ivković. Svima od srca zahvaljujemo.

Veliko hvala i ravnateljici naše škole Vlatki Zahirović koja je omogućila kupnju knjiga svim nagrađenim učenicima, mentorima i članovima povjerenstva.

Čestitke svim nagrađenima i njihovim mentorima. S veseljem očekujemo vaše radove i sljedeće godine!

Izvor: knjižničarka Ivana Ostrički

« Travanj 2024 »