Obilježen Dan škole Osnovne škole kralja Tomislava

Autor: Marija Ivanković, 4. 6. 2018.

Ovogodišnja proslava dana škole Osnovne škole kralja Tomislava  održana je 30. svibnja u veseloj i svečanoj atmosferi.

Uvodnom je riječju naša ravnateljica Vlatka Zahirović pozdravila sve nazočne te se, ukratko, osvrnula na sve uspjehe koji su ostvareni tijekom ove školske godine. Uručene su i mnogobrojne nagrade najboljim učenicima i njihovim mentorima. Između ostaloga, učenice su naše škole osvojile drugo mjesto na Državnom natjecanju u šahu pod mentorstvom učiteljice Đurđice Mašić, učenik Mate Knežević riješio je sve zadatke (i to točno) na Međunarodnom natjecanju u računalnom razmišljanju „Dabar“, a i na Županijskom je natjecanju iz informatike bio prvi. Uz njegov rad i trud veliku zaslugu za ove rezultate ima i njegova mentorica, učiteljica Marija Ivanković. Sve ovo potvrda je dobroga i uspješnoga rada što je istaknuo i našički gradonačelnik,  Josip Miletić,  koji je našim učenicima i učiteljima čestitao Dan škole i poželio da nastavimo u istome smjeru i u budućemu radu. Ravnateljica je posebnu zahvalu uputila i svima onima koji su doprinijeli ovim rezultatima i radu škole – Gradu Našicama, Osječko-baranjskoj županiji, Udruzi branitelja „KVIN“, Policijskoj upravi Osječko-baranjske županije, vojsci te Rukometnom klubu „NEXE“ koji je zaslužan za opremanje naše škole prvom pametnom pločom.

Cijeli svečanost proslave Dana škole obogaćena je i glazbenim programom u izvedbi naših znorova – zbora Naši C, zbora Mališani i zbora Područne škole u Markovcu pod ravnanjem učiteljica Aleksandre Čeliković - Cvidrak i učiteljice Ane Marošević. U njihovoj smo izvedbi, tako, uživali u spletu šokačkih pjesama (Moja diridika, Tekla voda Karašica), hrvatskim narodnim pjesmama (Naranča), evergreenima (Can´t help falling in love) te u slovačkom pjesmama (Čudesne boje i Sovin ples) uz popratnu koreografiju.

Osim njih, svojim su nas virtuoznim izvedbama poznatih skladbi  počastile i učenice naše škole – Nuo Cheng (učenica prvoga razreda), Jelena Matajia (učenica petoga razreda) i Lucija Ivić  za klavirom te Helena Vulić (učenica osmoga razreda) na violini.

Našim učenicima i nastavnicima zahvaljujemo što su svojim radom i zalaganjem obogatili naš Dan škole.

Galeriju s fotografijama pogledajte na:http://www.nasice.com/news/osnovna-skola-kralja-tomislava-nasice-dan-skole/

Izvor: Novinarska skupina - Josipa Zebić

« Ožujak 2024 »