Profesionalno usmjeravanje učenika 8. razreda

Autor: Ana Kuric, 10. 4. 2018.

Djelatnik Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri Danijel Mišura održao je danas predavanje učenicima 8. razreda o načinu odabira budućeg zanimanja.

Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK) Osijek je središnje mjesto namijenjeno cjeloživotnom profesionalnom usmjeravanju i razvoju karijere s ciljem povećanja konkurentnosti radne snage na lokalnom tržištu rada, te je dio Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Više informacija o Centru i njihovim uslugama možete pronaći na http://www.cisok.hr/default.aspx

Učenici su danas saznali što sve je potrebno za donošenje dobre odluke o svom budućem zanimanju i odabiru srednje škole. Osim interesa, važna su i znanja i vještine koje učenik posjeduje s naglaskom na činjenicu da se radi o čimbenicima koji se mogu unaprijediti i poboljšati trudom i radom. Dalje, važno je uzeti u obzir svoje crte ličnosti i zdravstveno stanje.

Kako bi odluka bila potpuna treba proučiti i dostupne informacije o školama i zanimanjima, te ono oko čega se povela najveća diskusija, koje su potrebe tržišta rada u našoj sredini.

Dalje vezano uz profesionalno usmjeravanje učenika planirane su radionice na satu razrednika, te roditeljski sastanak sa svim informacijama vezanim za upis u srednju školu.

« Travanj 2024 »