Mali humanitarci 6.d razreda OŠ kralja Tomislava Našice dobili zahvalnice od Udruge OLL Hrvatske Čakovec i od tvrtke e - kolektora d.o.o. Osijek

Autor: Vlatka Zahirović, 3. 11. 2017.

Tijekom prošle školske godine 2016./2017. godine Mali humanitarci 6.d razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice proveli su na razini grada Našica nekoliko  humanitrnih akcija sakupljanja plastičnih čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske  Čakovec. Za godinu dana skupili su 349 kg plastičnih čepova i zbog toga škola i Mali humanitarci dobili su  zahvalnice od Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske Čakovec, a Đurđica Mašić primila je zahvalnicu  od e - kolektora d.o.o. Osijek. Mali humanitarci su za četiri godine prikupili 1492,80 kg plastičnih čepova za osobe u potrebi.

Udruga  OLL Hrvatske iz Čakovca od 2013. godine  organizira akciju pod nazivom  „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“, a cilj ove humanitarne akcije je pridonijeti poboljšanju života oboljelih od leukemije i limfoma ljudima u potrebi koji nisu u mogućnosti kupiti skupe lijekove. Do sada za četiri godine prikupljeno je 100 000 kg plastičnih čepova. Skupljajući plastične čepove čini se dobro za okoliš, a ujedno čini se hvalevrijedno humanitarno djelo.Tijekom nekoliko godina sve se više u ovaj projekt priključju vrtići, osnovne i srednje škole, fakulteti, učenički domovi, trgovački lanci, građani i kompanije u cijeloj Hrvatskoj.

Osim Malih humanitaraca OŠ kralja Tomislava iz Našica, u akciji prikupljanja u školi sudjelovali su učenici, učitelji, djelatnici škole, građani Našica, roditelji, Udruga dijabetičara Našice, SŠ Isidora Kršnjavoga Našice, Trgovina  "Zoran" Našice, Trgovina "Feravino" Našice, Mali ekolozi iz Područne škole I.B. Mažuranić Niza i drugi.

Plastične  čepove prikupljali su  tijekom održavanja  manifestacije „ Dani slavonske šume“, Dan kruha i za Dan zahvalnosti za plodove zemlje .

Zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj akciji i pomogli osobama u potrebi, a Zoranu Mašiću zahvaljujemo za prijevoz plastičnih čepova do Osijeka. Građani Našica i okolice mogu odvesti plastične čepove u dva sabirna mjesta u Osijeku: prvo sabirno mjesto e - kolektor d.o.o Osijek,  Zapadno predgrađe 46 koje se nalazi između trgovačkog centra Avenue-mall imale  zračne luke Čepin i drugo sabirno mjesto se nalazi u gradu Drava international d.o.o., Stjepana Radića 15, Osijek.

« Travanj 2024 »