BE HIS HERO – BUDI NJEGOV JUNAK

Autor: Marija Ivanković, 17. 10. 2017.

Svjetska organizacija za zdravlje životinja (OIE)

“Svjetska organizacija za zdravlje životinja (OIE) pokrenula je aktivnosti na temu PASA LUTALICA i dobrih primjera  iz prakse vlasnika pasa, kako bi potaknula djecu  da postanu ODGOVORNI BUDUĆI VLASNICI  PASA”.

“Svom psu možeš reći sve... OSIM  ZBOGOM” .

Ova izreka  potaknula  je učenike i učiteljicu 3.b razreda da se uključe u brojne aktivnosti koje su slijedile.Razredne aktivnost su provedene tijekom tjedna kroz sve nastavne predmete. Tema   “Budi junak svome psu” imala je  jasne  obrazovne ciljeve koji su se mogli prilagoditi našem razredu.

Osnovni cilj  je  poticanje  učenika u odgovorne buduće vlasnike pasa.

Učenici  su: radili u skupinama,istraživali,čitali,pisali sastvke,sastavljali matematičke priče, uz pomoć roditelja napravili svoj plašt superjunaka,dramatizirali priče koje su nastale, crtali i rješavali zadatke u radnoj bilježnici.Na kraju smo sve provjerili kvizom i zasladili se bonbonima.Trud se isplatio.Učenici i učiteljica bili su zadovoljni. Zapamtili smo pet stvari koje svakog od nas čine superjunakom  :

-čipiranje psa

-cijepljenje psa

-briga o psu

-ne puštanje psa da luta ulicama

-traženje pomoći ako je potrebna

Aktivnosti su završene 12.10.2017.Učenici su dobili “diplome” za uspjeno završene igre i što je još važnije  sjećanje na veselo druženje kro   iz koje  su učili kako dobrotom uzvratiti na vjernost svog psa.

Mali novinari, 3.b razred

« Travanj 2024 »