Mali humanitarci 6.d održali humanitarnu prodajnu akciju povodom Dana kruha

Autor: Marija Ivanković, 3. 10. 2017.

U subotu 30.9.2017. godine u centru grada Našica, Mali humanitarci 6.d razreda i učiteljica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice, imali su humanitarnu prodajnu akciju u centru grada Našica povodom obilježavanja Dan kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje za samohranu majku s petero djece,  UNICEF -ov projekt Škole za Afriku i skupljali plastične čepove za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Čakovec Hrvatska za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi.

Učenici: David Crnković, Božena Černava, Dorotea Horvat, Ema Jović, Hana Knežević, Dora Rogač, Anja Stojaković, Dora Šenk, Marko Šimunek, Roko Šikić, Lana Zebić i Rea Minarek, 5.d su prodavali građanima pecivo, kolače, jabuke, oslikane staklene bočice, čestitke koje su izradili učenici Učeničke zadruge „Tomislav“ Našice i pedagoška služba, a sva prikupljena novčana sredstva od proizvoda ići će u humanitarne svrhe za: za samohranu majku s petero djece za UNICEF-ov projekt Škole za Afriku koji će omogućiti besplatno školovanje siromašnoj djeci Burkine Faso.

U projektu Unicef-a Škole za Afriku ove godine u Hrvatskoj sudjeluje 260 vrtića, osnovnih i srednjih škola. Hrvatska se prvi put priključila 2008. godine, a naša škola sudjeluje već devetu godinu zaredom. Skupljali smo novčanu pomoć za siromašnu djecu Burkine Faso za školovanje, izgradnju škola, sanitarnih čvorova, spremnika za vodu, školske ploče, knjige, klupe i drugu opremu.

Prikupljali smo plastične čepove za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Čakovec Hrvatska za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi. Skupili smo od početka ove školske godine preko 60 kg plastičnih čepova.

Zahvaljujemo se svim sponzorima koji su nam omogućili ovu humanitarnu prodajnu akciju:Pekari Papuk d.o.o. Našice, vlasniku Mariu Sedlačeku, dipl.oec., Pec - Pekari iz Markovca Našičkog, vlasniku Zoranu Janeskom, Pekari Urbarija, vlasniku Kolju Koljđeraju, za jabuke profesoru Rajku Kusturiću,

roditeljima, mama, učenicima koji ispekli kolače i donirali za ovu akciju, Zoranu Mašiću za prijevoz i svim građanima, učenicima, udrugama koji su skupljali plastične čepove.

Hvala svim građanima dobra srca koji su sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj humanitarnoj akciji i prikupili 2050,00 kuna za samohranu majku s petero djece i 150,00 kuna za Škole za Afriku.

Mali humanitarci 6.d i učiteljica Đurđica Mašić

OŠ kralja Tomislava Našice